۰

پیش‌بینی متفاوت از نفت 150 دلاری

میز نفت - بانک سرمایه گذاری جفریز که در بورس وال استریت نیز فعال است پیش بینی کرد که قیمت نفت ممکن است "بسیار بیشتر" شود و به ۱۵۰ دلار در هر بشکه در بحبوحه محدودیت های عرضه جهانی برسد.
قیمت نفت | میز نفت
قیمت نفت | میز نفت
به گزارش میز نفت ، بانک سرمایه گذاری جفریز که در بورس وال استریت نیز فعال است، هشدار داد که قیمت نفت ممکن است "بسیار بیشتر" شود و به 150 دلار در هر بشکه در بحبوحه محدودیت های عرضه جهانی برسد.

کریستوفر وود، رئیس بخش جهانی استراتژی سهام در بانک جفریز، به سی‌ان‌بی‌سی گفت: در دنیایی که واقعاً در حال بازگشایی کسب و کارهاست... قیمت نفت می‌تواند به میزان قابل توجهی بالاتر برود.

وی گفت: نفت با بسته شدن بسیاری از (بازارهای) آسیا به بیش از 80 دلار رسید، در حالی که مرزهای چین نیز عملاً بسته هستند.

این مقام بانک آمریکایی همچنین تاکید کرد که قیمت نفت می‌تواند به 150 دلار برسد چرا محدودیت‌های عرضه بسیار شدید است.

وود همچنین افزود که حتی گسترش سویه جدید کرونا نمی تواند رشد قیمت نفت را برای مدت طولانی متوقف کند، قیمت به ناچار پس از برداشته شدن محدودیت ها و بازگشت کامل تقاضا، به بالاترین سطح خود طی چند سال اخیر خواهد رسید.

وی گفت: موضوع برای من قیمت نفت نیست، مسئله همه‌گیری است. قیمت نفت در جهانی که کاملاً بازگشایی شده باشد بالاتر خواهد رفت چرا که کسی روی نفت سرمایه‌گذاری نمی‌کند، اما جهان همچنان سوخت‌های فسیلی مصرف می‌کند. این به نوبه خود باعث تشدید ترس از تورم خواهد شد.

وود اظهار داشت که "حمله سیاسی" به سوخت های فسیلی، با افزایش تعداد کشورهایی که به دنبال سبز شدن هستند، انگیزه سرمایه گذاری در این بخش را کاهش داده است، علیرغم اینکه 84 درصد از تقاضای انرژی جهان در سال گذشته توسط سوخت های فسیلی تامین شده است.

وی گفت: تنها چیزی که واقعاً قیمت نفت را پایین می‌آورد، قرنطینه‌های جدید در جهان غرب است، به همین دلیل است که وقتی اخبار مربوط به سویه جدید را دیدیم، قیمت نفت اصلاح شد.

روز جمعه، 26 نوامبر، درپی هشدار سازمان جهانی بهداشت در مورد خطر سویه جدید کرونا یعنی اومیکرون، قیمت نفت بیشترین کاهش را در سال جاری میلادی نشان داد. در نتیجه، قیمت جهانی برنت با 11.6 درصد کاهش به 72.7 دلار در هر بشکه رسید.

جفریز اولین بانکی نیست که افزایش چشمگیر قیمت نفت را پیش بینی می کند. بانک جی پی مورگان چیس و تحلیلگران بانک آمریکا نیز اخیراً نسبت به افزایش قیمت نفت خام در سال آینده به ترتیب به 125 و 120 دلار در هر بشکه هشدار داده بودند.منبع : تسنیم 
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۵
کد مطلب: 31888
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *