گازپروم به دنبال رکورد زنی

19 آذر 1400 ساعت 13:50

میز نفت - مدیرعامل شرکت گازپروم نفت اعلام کرد تولید نفت و گاز این شرکت در کل سال ۲۰۲۱، برای اولین‌بار در تاریخ بیش‌از ۱۰۰ میلیون تن خواهد بود.


به‌گزارش میز نفت ، انتظار می‌رود تولید نفت و گاز شرکت گازپروم نفت، بخش نفت شرکت بزرگ گازپروم روسیه، در سال جاری میلادی به‌دنبال بهبود تقاضا و افزایش تولید اوپک پلاس، به بالاترین رقم برسد.
طبق گفته‌ی الکساندر دیوکوف، مدیرعامل شرکت گازپروم نفت، تولید نفت و گاز این شرکت در کل سال 2021، برای اولین‌بار در تاریخ بیش‌از 100 میلیون تن خواهد بود.

وی با اشاره به این‌که  گازپروم نفت در سال آینده میلادی رشد بیشتری خواهد داشت، گفت:«با توجه به بهبود تقاضا برای نفت و پاسخ سریع و مؤثر شرکت به تغییر شرایط بازار، شاخص های مالی شرکت رشد مثبتی داشته‌اند».  
تولید نفت و گاز این شرکت در نه‌ماهه اول سال جاری میلادی 2٫7 درصد نسبت‌به همین دوره در 2020 افزایش‌یافته و به 74٫1 میلیون تن معادل‌های نفتی رسیده‌است.

شرکت گازپروم نفت در ابتدا قصد داشت در 2020 به رکورد تولید 100 میلیون تن معادل‌های نفتی برسد. اما سقوط تقاضا و قیمت نفت و قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس طرح‌های توسعه‌ای این شرکت را به تاخیر انداخت.این شرکت اعلام کرد انتظار دارد در سال آینده میلادی سرمایه‌گذاری خود را بیش‌از 19 درصد نسبت‌به 2021 افزایش داده و از 6٫8 میلیون دلار فراتر رود.منبع : تسنیم


کد مطلب: 31938

آدرس مطلب: https://www.mizenaft.com/news/31938/گازپروم-دنبال-رکورد-زنی

ميز نفت
  https://www.mizenaft.com