۰

بازار جهانی نفت فعلا به به توافق اوپک پلاس نیاز دارد

میز نفت - معاون شرکت بزرگ نفتی روسیه، لوک اویل، طی اظهاراتی تأکید کرد توافق اوپک پلاس که تولید نفت را در بازار جهانی تنظیم می‌کند، تا ۲۰ سال آینده کارساز خواهد بود.
اوپک پلاس | میز نفت
اوپک پلاس | میز نفت
به گزارش میز نفت ، لئونید فدون، معاون رئیس شرکت بزرگ نفتی روسیه، لوک اویل طی اظهاراتی تأکید کرد که توافق اوپک پلاس که تولید نفت را در بازار جهانی تنظیم می کند، تا 20 سال آینده کارساز خواهد بود.

وی گفت: توافق اوپک پلاس در همه سناریوهای توسعه بازار نفت مورد نیاز است. من فکر می کنم که حداقل در 20 سال آینده موثر خواهد بود.

به عقیده وی، ائتلاف اوپک پلاس به افزایش تولید نفت در ماه فوریه با نرخ معینی که 400 هزار بشکه در روز است، ادامه خواهد داد.

بر اساس این گزارش، توافق اوپک پلاس در پایان سال 2016 منعقد شد و از سال 2017 اجرایی شد. بزرگترین اعضای گروه اوپک پلاس، روسیه و عربستان سعودی هستند که با هم نیمی از کل تولید این اتحادیه را تشکیل می دهند.

این در حالی است که آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) اخیراً در گزارشی تأکید کرد که افزایش موارد ابتلا به کرونا و سویه اومیکرون، تقاضای جهانی برای نفت را کاهش می‌دهد، اما در تصویر بزرگ‌تر، افزایش تولید وجود دارد که در ماه جاری از تقاضا پیشی خواهد گرفت و سال آینده باز هم بیشتر خواهد شد.


منبع : تسنیم
 
يکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳
کد مطلب: 32033
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *