۰

انفجار قیمت گاز در اروپا

میز نفت - بر اساس داده‌های بورس بین قاره‌ای لندن، قیمت گاز طبیعی در اروپا برای اولین بار در تاریخ معاملات این قاره از ۲۱۵۰ دلار در هر ۱۰۰۰ مترمکعب گذشت.
قیمت گاز در اروپا  | میز نفت
قیمت گاز در اروپا | میز نفت
به گزارش میز نفت ، بر اساس داده‌های بورس بین قاره‌ای لندن، قیمت گاز طبیعی در اروپا برای اولین بار در تاریخ معاملات این قاره از 2150 دلار در هر 1000 مترمکعب گذشت.

قیمت آتی ژانویه در معاملات بورس گاز هلند TTF به رقم بی سابقه 2150 دلار در هر 1000 متر مکعب رسید که نسبت به روز دوشنبه 27 درصد افزایش نشان می دهد.

این افزایش پس از آن صورت گرفت که شرکت گازپروم روسیه روز سه شنبه صادرات گاز به آلمان از طریق خط لوله یامال-اروپا را متوقف کرد.

به گفته دمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی ریاست جمهوری روسیه، این تصمیم صرفا تجاری بوده و به تاخیر پروژه نورد استریم 2 مربوط نمی شود.

اروپا در حالی شاهد رشد بی‌سابقه قیمت انرژی بوده است که آلمان همچنان راه‌اندازی خط لوله نورد استریم 2 را به تعویق می‌اندازد و دلیل آن نگرانی از عدم رعایت مقررات اتحادیه اروپا است.

با وجود مخالفت شدید ایالات متحده، لهستان و اوکراین با ساخت این خط لوله، آلمان اصرار دارد که این تاخیر سیاسی نیست.

این خط لوله برای رساندن گاز طبیعی روسیه به اروپا ساخته شده است. این پروژه علیرغم مواجهه با موانع زیادی از جمله تحریم‌های آمریکا و تغییر مقررات اروپا در ماه سپتامبر به پایان رسید.


منبع : تسنیم
 
چهارشنبه ۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۴
کد مطلب: 32066
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *