توافق اوپک تا فوریه تمدید شد

15 دی 1400 ساعت 12:16

میز نفت - یک منبع آگاه در سازمان اوپک اعلام کرد که نشست وزیران اوپک و غیراوپک که روز سه شنبه حدود نیم ساعت به طول انجامید، به افزایش تولید نفت به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز در ماه فوریه چراغ سبز نشان داد.


به گزارش میز نفت ، یک منبع آگاه در سازمان اوپک در گفتگو با تاس اعلام کرد که نشست وزیران اوپک و غیراوپک که روز سه شنبه حدود نیم ساعت به طول انجامید، به افزایش تولید نفت به میزان 400 هزار بشکه در روز در ماه فوریه چراغ سبز نشان داد.وی گفت: آنها افزایش 400 هزار بشکه در روز را تصویب کرده‌اند.

در پیش‌نویس بیانیه‌ای که در اختیار تاس قرار گرفت، نیز آمده است که طرح افزایش تولید نفت به میزان 400 هزار بشکه در روز برای ماه فوریه تصویب شده است. علاوه بر این، در این سند طرح جبران مازاد تولید نفت تا پایان ژوئن 2022 نیز تمدید شده است.

منبع آگاه اوپک به تاس گفت: نشست بعدی وزیران اوپک و غیراوپک در 2 فوریه برای تصمیم گیری درباره تولید نفت در ماه مارس برگزار خواهد شد.

در ماه فوریه، کشورهای اوپک پلاس تولید خود را تنها 2.959 میلیون بشکه در روز کاهش خواهند داد، اما نه به میزان 9.5 میلیون بشکه در روز مانند ماه مه 2020.


منبع : ایسنا
 


کد مطلب: 32192

آدرس مطلب: https://www.mizenaft.com/news/32192/توافق-اوپک-فوریه-تمدید

ميز نفت
  https://www.mizenaft.com