۰

هزینه ای که وزارت نفت بر عهده گرفت

میز نفت - مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خوزستان با اشاره به افزایش ۵ درصدی عوارض مالیات حمل و نقل کالا گفت: وزارت نفت به دلیل این‌که رانندگان حمل مواد نفتی متضرر نشوند، پرداخت این مبلغ را از ۱۲ دی ماه سال جاری بر عهده گرفته است.
حمل فرآورده‌های نفتی | میز نفت
حمل فرآورده‌های نفتی | میز نفت
به گزارش میز نفت ، نعمت‌الله نجفی با اشاره به افزایش ۵ درصدی عوارض مالیات حمل و نقل جاده ای کالا، اظهارکرد: میزان عوارض راهداری و حمل نقل کالا در کشور از ۱۲ دی ماه، از ۴ درصد به ۹ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: به صورت کلی پرداخت این عوارض در فرآیند حمل و نقل کالا، بر عهده صاحب کالا قرار دارد و رانندگان، این مبلغ را از صاحب کالا دریافت می‌کنند اما این موضوع در شرکت ملی پخش به دلیل پرداخت هزینه حمل و نقل کامیون‌های حامل انرژی توسط دولت، انجام نمی‌شد و رانندگان، این مبلغ را از صاحب کالا دریافت نمی‌کردند.

نجفی ادامه داد: در این راستا وزارت نفت به دلیل این‌که رانندگان حمل بار حوزه نفت متضرر نشوند، پرداخت این مبلغ ۵ درصد را از ۱۲ دی ماه بر عهده گرفته است و تمامی حمل و نقل‌های فرآورده‌های نفتی، مشمول این بخشنامه هستند.

وی با اشاره به نگرانی رانندگان این حوزه در پی افزایش عوارض گفت: با اجرای این بخشنامه این ناراحتی و نگرانی رفع و از خروج رانندگان حمل مواد نفتی از شرکت پخش فرآورده‌های نفتی جلوگیری شده است.منبع : ایسنا
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۴
کد مطلب: 32194
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *