۰

تمایل چین به گاز روسیه

میز نفت - چین در تلاش برای کاهش وابستگی به گاز استرالیا و آمریکا به دنبال تیره شدن روابط پکن با این کشورها، واردات گاز طبیعی از روسیه را افزایش می‌دهد.
روسیه و چین | میز نفت
روسیه و چین | میز نفت
به‌گزارش میز نفت ، چین به‌دنبال یک کانال سریع دیگر جهت دوبرابر کردن واردات گاز طبیعی از روسیه است که می‌تواند دست برتر را در معامله با استرالیا به پکن بدهد.

خط لوله گاز «قدرت سیبری 2» که توسط شرکت گازپروم روسیه ساخته خواهد شد، سالیانه 50 میلیارد مترمکعب گاز را به شمال چین می‌رساند. رئیس‌جمهور روسیه ماه گذشته اعلام کرد مطالعات بر روی این خط لوله به‌زودی پایان خواهد یافت.

مدیر بخش انرژی، آب‌وهوا و منابع طبیعی در شرکت خدمات حرفه‌ای  یورواسیا گروپ گفت:« همان‌طور که اتحادیه اروپا می‌تواند از گاز طبیعی مایع به‌عنوان یک اهرم سیاسی استفاده کند، چین هم از خط لوله گاز روسیه به‌عنوان یک ابزار سیاسی در برابر وابستگی خود به گاز طبیعی مایع استرالیا و آمریکا در بحبوحه تیره شدن روابط با این کشورها طی چند سال گذشته، بهره می‌برد».

دومین اقتصاد بزرگ دنیا 43 درصد از نیاز گاز خود در 2020 را وارد کرده که شامل 89 میلیارد مترمکعب گاز طبیعی مایع و 46 میلیارد مترمکعب گاز از طریق خط لوله می‌شود. حدود 43 درصد از واردات گاز طبیعی مایع چین از استرالیا صورت می‌گیرد.


منبع : تسنیم
 
يکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۱
کد مطلب: 32218
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *