۰

چین میزبان تولیدکنندگان نفت عربی

میز نفت - چین به دنبال ناآرامی‌ها در قزاقستان و به خطر افتادن امنیت انرژی خود، در این هفته میزبان وزرای امور خارجه عربستان،کویت، عمان و بحرین و همچنین دبیرکل شورای همکاری خلیج‌فارس خواهد بود.
تولید نفت - میز نفت
تولید نفت - میز نفت
به‌گزارش میز نفت ، چین به‌دنبال نگرانی در مورد ناآرامی‌ها در قزاقستان به‌عنوان یکی از تولیدکنندگان نفت آسیای مرکزی، در این هفته میزبان وزرای امور خارجه تولیدکنندگان و صادرکنندگان بزرگ نفت خاورمیانه است تا در مورد تقویت روابط انرژی و قرارداد تجارت آزاد مذاکره کنند.

بیش‌از 160 نفر طی یک هفته اعتراضات گسترده در قزاقستان کشته شده‌اند. این اعتراضات تولید از میدان نفتی تنگیز، بزرگ‌ترین میدان نفتی این کشور را هم تحت تاثیر قرار داده‌است.شرکت شورون آمریکا، اپراتور این میدان نفتی در روز یکشنبه اعلام کرد تولید در این میدان به سطح معمول بازگشته‌است.

عربستان قیمت فروش نفت به آسیا را کاهش دادحدود 700 هزار بشکه  از کل  1.6میلیون بشکه تولید نفت قزاقستان از این میدان نفتی صورت می‌گیرد.با توجه به سرمایه‌گذاری چین در صنعت انرژی قزاقستان، ناآرامی‌های این کشور امنیت انرژی چین را به خطر انداخته‌است.

بنابراین چین در این هفته میزبان وزرای امور خارجه عربستان، به‌عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده نفت دنیا به‌همراه کویت، عمان و بحرین و همچنین دبیرکل شورای همکاری خلیج‌فارس خواهد بود.این تولیدکنندگان خلیج‌فارس و چین به‌دنبال پیشرفت مذاکرات در مورد قرارداد تجارت آزاد و همکاری در زمینه‌های مختلف ازجمله انرژی هستند.

طبق گفته رسانه‌های چین و تحلیلگران، در این اجلاس در مورد روابط انرژی و امنیت منطقه‌ای هم گفت‌وگو خواهد شد.دبیرکل شورای همکاری خلیج‌فارس امیدوار است این دیدار روابط بین این شورا و چین را در زمینه‌های اقتصادی، سرمایه‌گذاری و فناوری گسترش دهد.

منبع : تسنیم
 
سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۸
کد مطلب: 32236
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *