۰

پیش‌بینی ها از قیمت نفت از 100 دلار عبور کرد

میز نفت - بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز پیش‌بینی می‌کند قیمت نفت در ۲۰۲۳ به‌خاطر عرضه محدود و تقاضای بالا به ۱۰۵دلار در هر بشکه برسد.
قیمت نفت | میز نفت
قیمت نفت | میز نفت
به‌گزارش میز نفت ، بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز اعلام کرد قیمت نفت در سال جاری میلادی به 100 دلار و در 2023 به 105 دلار در هر بشکه خواهد رسید که نتیجه کسری عرضه نفت در بازار به‌خاطر عدم تأثیر کرونای اومیکرون بر تقاضای نفت دنیاست.

طبق گفته‌ تحلیلگران گلدمن، جایگزینی نفت به‌جای گاز، اختلال‌های به‌وجودآمده در عرضه و تقاضای بالاتر از حد انتظار در سه‌ماهه پایانی 2021 باعث می‌شود ذخایر نفت کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی تا تابستان به پایین‌ترین رقم از سال 2000 برسد، به‌علاوه ظرفیت مازاد ائتلاف اوپک‌پلاس هم کاهش می‌یابد و به پایین‌ترین رقم 1.2میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

این بانک سرمایه‌گذاری تمام این عوامل را برای افزایش قیمت نفت خام برنت تا 105 دلار در هر بشکه در 2023 و 96 دلار در هر بشکه در 2022 کافی می‌داند.قیمت نفت خام برنت در روز سه‌شنبه به بالاترین رقم از اکتبر 2014 رسید و بیشتر از 87.90 دلار در هر بشکه معامله شد.

گلدمن ساچز ماه گذشته پیش‌بینی کرده بود با فراتر رفتن رشد تقاضا نسبت‌به عرضه، قیمت نفت در 2023 به 100 دلار در هر بشکه برسد.جف کوری، رئیس بخش تحقیقات کالا در این بانک سرمایه‌گذاری عقیده دارد سرمایه‌گذاری پایین در بخش نفت و گاز و این واقعیت که تنها دو تولیدکننده نفت دنیا یعنی عربستان و امارات ظرفیت افزایش تولید خود به سطح قبل‌از بحران کرونا را دارند، باعث ادامه افزایش قیمت نفت خواهد شد.


منبع : تسنیم
 
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۰
کد مطلب: 32302
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *