۰

سیگنال کاهش ذخایر آمریکا به بازار نفت

میز نفت - ناتوانی اوپک پلاس و شرکت‌های نفت آمریکا در افزایش تولید همگام با بالا رفتن تقاضا باعث شده ذخایر تجاری نفت آمریکا در حال حاضر ۵۲ میلیون بشکه معادل ۴ درصد کمتر از متوسط پنج‌ساله قبل از بحران کرونا باشد.
نفت آمریکا | میزنفت
نفت آمریکا | میزنفت
به‌گزارش میز نفت ، ذخایر نفتی آمریکا طی ماه گذشته هم رو به کاهش بوده و در حال حاضر پائین‌تر از سطح معمول آن در این فصل قرار دارد. به‌این‌ترتیب قیمت نفت به بالاترین رقم از 2014 رسیده‌است.

در شرایطی که ائتلاف اوپک پلاس و شرکت‌های شیل آمریکا نتوانسته‌اند همگام با روند افزایش سریع تقاضا، تولید خود را افزایش دهند، بازار نفت همچنان با کمبود عرضه مواجه است.

گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می‌دهد ذخایر نفت خام و محصولات نفتی آمریکا در 56 هفته از 81 هفته گذشته رو به کاهش بوده‌است.

ذخایر نفت آمریکا 273 میلیون بشکه از زمان اوج آن در جولای 2020 کاهش‌یافته است. این ذخایر طی موج اول همه‌گیری کرونا و قرنطینه‌ها 204 میلیون بشکه افزایش‌یافته بود.

ذخایر تجاری نفت آمریکا در حال حاضر 52 میلیون بشکه معادل 4 درصد کمتر از متوسط پنج‌ساله قبل از بحران کرونا بین سال‌های 2015 تا 2019 قرار دارد، یعنی پائین‌ترین رقم برای این فصل از سال از 2015.ذخایر نفت خام آمریکا 17 میلیون بشکه معادل 4 درصد کمتر از متوسط پنج‌ساله در آن سال‌هاست.

ذخایر میعانات گازی آمریکا هم با 23 میلیون بشکه معادل 15 درصد کاهش نسبت‌به متوسط پنج‌ساله، در پائین‌ترین رقم از 2014 قرار دارد. فقط ذخیره بنزین آمریکا در شرایط طبیعی و تقریباً به‌اندازه‌ متوسط پنج‌ساله آن سال‌ها محاسبه می‌شود.

کمبود عرضه نفت خام و میعانات گازی قیمت نفت خام برنت و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا را به بالاترین رقم از اکتبر 2014 رسانده‌است. تاجران نفتی پیش‌بینی می‌کنند عرضه نفت در ادامه سال جدید میلادی هم محدود باشد.ائتلاف اوپک پلاس در ماه‌های اخیر نسبت‌به کاهش مصرف نفت در نتیجه همه‌گیری کرونای اومیکرون ابراز نگرانی کرده اما تولیدکنندگان شیل آمریکا خطر مازاد تولید را به جان خریده‌اند.


منبع : تسنیم
 
شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۸
کد مطلب: 32326
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *