۰

اوپک پایبند به توافق کاهش تولید

میز نفت - اعضای اوپک پلاس به توافق کاهش تولید در ماه دسامبر به حدود 122 درصد افزایش یافت که این امر نشان می دهد اعضای این گروه همچنان در افزایش تولید با چالش مواجه هستند.
اوپک | میز نفت
اوپک | میز نفت
به گزارش میز نفت ، رویترز به نقل از منابع آگاه نوشت، پایبندی اعضای اوپک پلاس به توافق کاهش تولید در ماه دسامبر به حدود 122 درصد افزایش یافت که این امر نشان می‌دهد اعضای این گروه همچنان در افزایش تولید با چالش مواجه هستند.این رقم در ماه نوامبر (ماه پیش از دسامبر) 117 درصد بود.

آژانس بین المللی انرژی این هفته اعلام کرد این گروه در ماه دسامبر نتوانسته هدف تولیدی 790 هزار بشکه در روز خود را تامین کند زیرا تولیدکنندگان غرب آفریقا یعنی نیجریه و آنگولا در افزایش تولید با چالش روبرو هستند.

به گفته منابع آگاه، میزان پایبندی اعضای سازمان اوپک 127 درصد و میزان پایبندی کشورهای تولیدکننده نفت غیراوپکی در اوپک پلاس 114 درصد عنوان شده است.

گروه تولیدکنندگان نفت متشکل از سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام، اوپک و هم پیمانانش نظیر روسیه یعنی اوپک پلاس، برای کمک به بازار با شروع همه‌گیری و کاهش تقاضا، تولید خود را 10 میلیون بشکه در روز کاهش داد و اکنون با افزایش‌های ماهانه در حال کم کردن از این مقدار کاهش تولید است.

این گروه از ابتدای آغاز این توافق، هر ماه میزان پایبندی به توافق کاهش تولید را منتشر می‌کنند.منبع : فارس
 
يکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۸
کد مطلب: 32331
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *