۰

شِل رسماً نام خود را تغییر داد

میز نفت - غول انرژی اروپا یعنی شرکت شِل پس از مطرح شدن تصمیم انتقال دفتر مرکزی از هلند به بریتانیا رسماً نام خود را تغییر داد و عبارت "رویال داچ" را که از سال ۱۹۰۷ بخشی از هویت آن بوده است، از نام خود حذف کرد.
رویال داچ شل | میز نفت
رویال داچ شل | میز نفت
به گزارش میز نفت ، شرکت نفت و گاز شل پس از مطرح شدن برنامه لغو ساختار سهام دوگانه خود و انتقال دفتر مرکزی از هلند به بریتانیا، روز جمعه رسماً نام خود را تغییر داد و عبارت "رویال داچ" را که از سال 1907 بخشی از هویت آن بوده است، از نام خود حذف کرد.

این شرکت در بیانیه‌ای گفت: شل تصمیم هیئت مدیره برای تغییر نام خود را به Shell plc در 20 دسامبر 2021 اعلام کرد. این تغییر اکنون اعمال شده است.

قرار است بورس لندن و آمستردام در تاریخ 25 ژانویه نام این شرکت را در فهرست خود تغییر دهند و بورس نیویورک نیز در تاریخ 31 ژانویه این تغییر نام را اعمال خواهد کرد.

این شرکت همچنین گفت: تغییرنام بر مالکیت سهام تأثیری نخواهد گذاشت و سهام A و سهام B در حال حاضر بدون تغییر باقی خواهند ماند.بر اساس این گزارش، قرار است این سهام در 29 ژانویه به یک خط سهام عادی تبدیل شود.

شرکت شل در ماه نوامبر اعلام کرد که ساختار سهام دوگانه را کنار می گذارد و دفتر مرکزی خود را از لاهه به لندن منتقل می کند. این شرکت با افزایش مالیات در هلند و فشارهای ناشی از دادگاه درباره پرونده آب و هوایی مواجه شده است.

این شرکت در کشمکش طولانی‌مدت با مقامات هلندی بر سر مالیات 15 درصدی مالیات بر سهم این کشور بر روی برخی از سهام خود بوده است که باعث می‌شود آنها برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی جذابیت کمتری داشته باشند.

شل اولین جلسه هیئت مدیره خود را در 31 دسامبر در لندن برگزار کرد.


منبع : تسنیم
 
يکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۴
کد مطلب: 32333
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *