۰

تبعات توقف پروژه نورد استریم2

میز نفت - مدیر ارشد موسسه اعتبارسنجی فیچ طی اظهاراتی تأکید کرد که تحریم‌ها علیه پروژه نورد استریم ۲ و توقف آن می‌تواند منجر به کاهش عرضه گاز روسیه به اروپا و نوسانات مجدد در بازار گاز شود.
نورد استریم 2 | میز نفت
نورد استریم 2 | میز نفت
به گزارش میز نفت ، دیمیتری مارینچنکو، مدیر ارشد موسسه اعتبارسنجی فیچ، در گفتگو با تاس تأکید کرد که تحریم‌ها علیه پروژه نورد استریم 2 و توقف آن می‌تواند منجر به کاهش عرضه گاز روسیه به اروپا و نوسانات مجدد در بازار گاز شود.

مارینچنکو گفت: شرکت کنندگان در این پروژه که هزینه‌های بدهی را تامین کردند و خریداران گاز، شرکت‌های بین المللی هستند.وی افزود در صورت اعمال تحریم هایی که مانع فعالیت این خط لوله گاز می شوند، شرکت‌ها مجبور به رعایت آنها هستند.

این کارشناس گفت: با این حال، این جنبه رسمی قضیه است. غیررسمی این است که اگر گازپروم نخواهد ترانزیت از طریق اوکراین را افزایش دهد، توقف پروژه می تواند منجر به کاهش مداوم در عرضه از سوی روسیه شود، و این منجر به رشد پایدار قیمت گاز خواهد شد. خریداران خارجی گاز روسیه می توانند از این موضوع دچار ضرر شوند.

مارینچنکو، در عین حال، پیش بینی کرد که لفاظی ها درباره تحریم های جدید "به عنوان یک اقدام پیشگیرانه" در نظر گرفته می‌شود.

وی در ادامه تأکید کرد که البته این تحریم ها بسیار بستگی به این دارد که آیا می‌توان در کوتاه‌مدت گرمای رقابت ژئوپلیتیکی را که اخیراً تشدید شده است کاهش داد یا خیر.


منبع : تسنیم
 
يکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۱
کد مطلب: 32334
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *