۰

قیمت بنزین در آمریکا رکورد زد

میز نفت - با وجود افزایش ذخایر بنزین آمریکا و کاهش تقاضا برای بنزین در این کشور، افزایش قیمت نفت، قیمت بنزین در آمریکا را به بالاترین رقم از ۲۰۱۴ رسانده است.
قیمت بنزین | میز نفت
قیمت بنزین | میز نفت
به‌گزارش میز نفت ، انجمن اتومبیل آمریکا اعلام کرد به‌دنبال افزایش قیمت جهانی نفت به بالاتر از 92 دلار در هر بشکه، قیمت بنزین در آمریکا هم افزایش‌یافته و به بالاترین رقم از سپتامبر 2014 رسیده‌است. متوسط قیمت داخلی بنزین در آمریکا 3.423 دلار در هر گالن اعلام‌شده است.

روند افزایش قیمت بنزین در آمریکا برای ششمین هفته پیاپی ادامه داشت و متوسط قیمت آن در 31 ژانویه به 3.366 دلار در هر گالن رسید.

متوسط قیمت بنزین در تمام ایالت‌های آمریکا در روز گذشته بالاتر از 3 دلار در هر گالن بود، حتی در تگزاس، می‌سی‌سی‌پی، آرکانزاس و آلاباما که معمولاً پایین‌ترین قیمت بنزین را دارند. متوسط قیمت بنزین در ایالت کالیفرنیای آمریکا در روز جمعه 4.663 دلار گزارش‌شده است.

اطلاعات انجمن اتومبیل آمریکا نشان می‌دهد متوسط قیمت بنزین در آمریکا در ماه گذشته میلادی برابر با 3.288 و در سال گذشته در همین زمان برابر با 2.443 دلار در هر گالن بوده‌است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در جدیدترین گزارش خود در هفته منتهی به 28 ژانویه اعلام کرد ذخایر بنزین در این کشور روبه‌افزایش بوده و تقاضا برای بنزین کاهش‌یافته است. بنابراین عامل افزایش قیمت بنزین در این کشور بالا رفتن قیمت نفت خام است و اگر افزایش قیمت نفت ادامه داشته باشد، قیمت بنزین بازهم بالا می‌رود.منبع : تسنیم
شنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۳
کد مطلب: 32432
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *