۰

12 هزار میلیارد تومان در پالایشگاه آبادان

میز نفت - بابت طرح توسعه و تثبیت شرکت پالایش نفت آبادان تا پایان سال 1399 مبلغ 12 هزار میلیارد تومان تسهیلات از محل فاینانس یک کشور خارجی دریافت شده است.
پالایشگاه آبادان | میز نفت
پالایشگاه آبادان | میز نفت
به گزارش میز نفت ، در راستای سیاست شفاف‌سازی و جلوگیری از گلوگاه‌های فساد، دولت برای اولین‌بار از طریق سازمان خصوصی‌سازی اقدام به انتشار صورت‌های مالی برخی از شرکت‌های دولتی کرد. یکی از شرکت‌های دولتی، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی است.

طبق صورت مالی این شرکت در سال 99 مبلغ 12 هزار میلیارد تومانی تسهیلات توسط یک شرکت خارجی برای توسعه پالایشگاه آبادان در سه سال پرداخت شده است.

جدول 1 تسهیلات دریافتی برای طرح توسعه و تثبیت شرکت پالایشگاه آبادان در سال‌های مختلف را نشان می‌دهد.
 
طبق صورت مالی، در سال 98 مبلغی بیش از 1.7 میلیارد یوآن چین تسهیلات دریافتی فاینانس چین (سایناشور) با نرخ 19512 ریال تسعیر شده است.

در سال 99 نیز مبلغی بیش از 2.8 میلیارد یوآن چین تسهیلات دریافتی فاینانس چین (سایناشور) با نرخ 34874 ریال تسعیر شده است.

با این حال در بخش دیگری از گزارش صورت مالی شرکت ملی پالایش و پخش اشاره شده است که بابت طرح توسعه و تثبیت شرکت پالایش نفت آبادان تا پایان سال 1399 مبلغ 3.48 میلیارد یوآن تسهیلات از محل فاینانس چین (سایناشور) دریافت شده است که معادل 12.2 هزار میلیارد تومان بوده است.

به گفته مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران، طرح توسعه و تثبیت پالایشگاه آبادان در نیمه نخست سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.منبع : فارس
يکشنبه ۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۴
کد مطلب: 32877
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *