۰

بحرانی جدید در اروپا

میز نفت - شمال غرب اروپا، پس از درگیری‌های اوکراین و تحریم‌های روسیه، با کمبود سوخت کشتی مواجه است به طوریکه کشتی ها به میزان زیادی برای تامین منابع، به جای دریای بالتیک به مرکز هلند-بلژیک تغییر مسیر می‌دهند.
کشتی | میز نفت
کشتی | میز نفت
به گزارش میز نفت ، شمال غرب اروپا، به علت درگیری در اوکراین و تغییر جریان تجارت، با کمبود سوخت کشتی مواجه است به طوریکه کشتی ها به میزان زیادی برای تامین منابع، به جای دریای بالتیک به مرکز هلند-بلژیک می روند.

به گفته اسوند مولهولت، مدیرعامل شرکت تامین کننده سوخت «مونجاسا گروپ»، در مرکز تجارت نفت آمستردام-روتردام-آنتورپ، بنزین دریایی که در صنعت به عنوان MGO شناخته می شود، دچار کمبود است.

 مولهولت گفت: «این محموله ها در منطقه در دسترس نیست.» کشتی هایی که پیش از درگیری روسیه و اوکراین، سوخت با سولفور پایین MGO در منطقه بالتیک دریافت می کردند، اکنون به میزان زیادی برای تامین سوخت بیشتر به مرکز هلند-بلژیک می روند.

اثرات جنگ در بازارهای انرژی موج می زند و بسیاری از شرکت ها از نفت و کشتی های روسیه دوری می کنند زیرا تحریم های بین المللی علیه مسکو همچنان در حال گسترش است.

همچنین، همزمان با این وضعیت، بسیاری از پالایشگاه های اروپایی در حال انجام تعمیرات فصلی هستند و این امر عرضه سوخت را کاهش می دهد و قیمت ها را بالا می برد.

قیمت گازوئیل دریایی با گوگرد کم که معمولاً توسط شرکت های کشتیرانی در شمال غرب اروپا برای رعایت یک قانون مهم زیست محیطی استفاده می شود، در هفته های اخیر در آنتورپ افزایش یافته است.

قیمت این سوخت حتی از قیمت نفت برنت  بیشتر شده است. MGO سوختی شبیه دیزل است و قیمت آن از زمان جنگ اوکراین افزایش یافته است.



منبع : فارس
دوشنبه ۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۷
کد مطلب: 32888
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *