۰

اروپا نفت امارات را جایگزین نفت روسیه می‌کند

میز نفت - برای نخستین بار در دو سال گذشته اروپا می‌خواهد با واردات نفت امارات را با واردات نفت از روسیه کاهش دهد.
امارات و اروپا  ، میز نفت
امارات و اروپا ، میز نفت
به گزارش میز نفت ، آخرین باری که نفت امارات به یک بازار اروپایی ارسال شد، مربوط به سال 2020 بود که یک محموله نفت ابوظبی راهی ایتالیا شد و از آن زمان به بعد هیچ نفتی از ابوظبی به اروپا صادر نشده است. حالا موسسه ریفینیتیو اکون آمار داده که قرار است اروپایی‌ها با واردات نفت از ابوظبی آن را‌‌‌‌‌‌‌‌ جایگزین نفت روسیه کنند.

به گزارش رویترز، گزارش موسسات خطوط کشتیرانی نشان می‌دهد که شرکت‌های بزرگ اروپایی نظیر توتال انرژیز یک نفتکش را‌‌‌‌‌‌‌‌ برای بارگیری نفت ابوظبی در اوایل ماه «می» اجاره کرده است و می‌خواهد آن را‌‌‌‌‌‌‌‌ به اروپا ببرد.

گفته می‌شود؛ این نفت قرار است نفت درجه موربان ابوظبی را‌‌‌‌‌‌‌‌ به انگلیس ببرد و حجم آن هم معادل یک میلیون بشکه برآورد شده است.

اتحادیه اروپا چند وقتی است که درگیر بحث تحریم واردات نفت از روسیه است و ولادیمیر زلانسکی، رئیس جمهور اوکراین بارها از اروپا خواسته تا واردات نفت و گاز از روسیه را‌‌‌‌‌‌‌‌ کنار بگذارند. اوضاع پس از بروز انفجار و آتش‌سوزی در یک تاسیسات ذخیره‌سازی نفت در منطقه بریانسک روسیه در نزدیکی مرز با اوکراین بدتر شده و مسکو می‌گوید این آتش‌سوزی به خاطر حمله اوکراین رخ داده است.منبع : فارس
سه شنبه ۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۳
کد مطلب: 32902
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *