۰

اطلاعیه بانک چینی قیمت نفت را افزایش داد

میز نفت - قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱ دلار و ۲۷ سنت معادل ۱.۲۱ درصد افزایش به ۱۰۶ دلار و ۲۶ سنت در هر بشکه رسید.
قیمت نفت - میز نفت
قیمت نفت - میز نفت
به‌گزارش میز نفت ، قیمت جهانی نفت امروز چهارشنبه به‌دنبال اطلاعیه بانک مرکزی چین مبنی‌بر حمایت از اقتصاد این کشور افزایش یافت.

البته نگرانی در مورد تقاضا بر قیمت نفت در آینده تأثیر می‌گذارد. مقامات پکن تلاش می‌کنند مانع همه‌گیری جدید کرونا شوند و جلوی قرنطینه‌های سنگینی را که یک ماه شانگهای را گرفتار کرده بود بگیرند.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 1 دلار و 27 سنت معادل 1.21 درصد افزایش به 106 دلار و 26 سنت در هر بشکه رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم 1 دلار و 2 سنت معادل 1 درصد افزایش یافت و 102 دلار و 72 سنت معامله می‌شود.

بانک مرکزی چین در روز سه‌شنبه اعلام کرد سیاست پولی جدیدی جهت حمایت از اقتصاد درپیش می‌گیرد. هرگونه محرک اقتصادی تقاضا برای نفت را افزایش می‌دهد.

دراین‌بین، شرکت گازپروم روسیه اعلام کرد عرضه گاز به لهستان از خط لوله یامال را از روز چهارشنبه متوقف می‌کند. این شرکت اعلام کرد لهستان باید پرداخت هزینه گاز را طبق طرح جدید انجام دهد.

این خبر قیمت دیزل کم سولفور را بیش‌از 9 درصد در روز سه‌شنبه افزایش داد و به 4 دلار 47 سنت در هر گالن رساند.

در مورد عرضه نفت، اطلاعات صنعتی نشان می‌دهند ذخایر نفت خام و میعانات گازی آمریکا هفته گذشته افزایش‌یافته و ذخایر بنزین این کشور پایین آمده‌است.

منبع : تسنیم
 
چهارشنبه ۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۱
کد مطلب: 32906
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *