۰

سناتورهای آمریکایی به دنبال شکایت از اوپک

میز نفت - سناتورهای آمریکایی تلاش می‌کنند تا با زنده کردن لایحه شکست خورده موسوم به «نوپِک»، از اوپکی‌ها به اتهام تبانی برای افزایش قیمت نفت شکایت کنند.
آمریکا و اوپک | میز نفت
آمریکا و اوپک | میز نفت
به گزارش میز نفت ، دفتر چاک گرسلی، سناتور آمریکایی اعلام کرده است، یک هیئت سنای آمریکا در هفته آینده، لایحه‌ای را بررسی خواهد کرد تا پرونده شکایت از اوپک و کشورهایی را که با آن همکاری می‌‌کنند، برای تبانی در افزایش قیمت نفت، باز کند.

یک هیئت سنای آمریکا هفته آینده لایحه‌ای را بررسی خواهد کرد تا گروه تولید نفت اوپک و کشورهایی که با آن همکاری می‌کنند، به شکایت برای تبانی در افزایش قیمت نفت باز شود.

این لایحه (NOPEC) مورد حمایت این سناتور جمهوری خواه و یک سناتور دموکرات و تعدادی دیگر است. در این لایحه، مشکل دولت بایدن در کنترل قیمت نفت و بنزین که به دنبال بی ثباتی در عرضه پس از درگیری روسیه و اوکراین رخ داده است، بررسی خواهد شد.

این لایحه به دادستان کل آمریکا، این امکان را می‌دهد که از کشورهای تولیدکننده نفت، مانند کشورهای عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت، تحت قوانین ضد تراست شکایت کند.

درحالی که لایحه نوپک تقریبا 22 سال است که در کنگره آمریکا رد شده است، حامیان این طرح می‌گویند، به دلیل اقدامات روسیه، امسال می تواند تصویب شود.

قیمت نفت در اوایل سال جاری، با عملیات روسیه در اوکراین به بالاترین رقم از سال 2008 رسید و به علت نگرانی در مورد ادامه کمی عرضه، همچنان بالای 100 دلار در هر بشکه مانده است.


منبع : فارس
 
يکشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۷
کد مطلب: 32927
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *