۰

قیمت گاز در اروپا چند درصد افزایش داشته است؟

میز نفت - با تورم شدید قیمت حامل‌های انرژی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا، قیمت گاز لوله کشی در استونی ۲۳۷.۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.
قیمت گاز | میز نفت
قیمت گاز | میز نفت
به گزارش میز نفت ، بر اساس آخرین داده‌های اداره آمار استونی، شاخص قیمت مصرف کننده در این کشور طی ماه آوریل شاهد افزایش چشمگیر 18.8 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بود و قیمت‌ها سریع‌تر از دهه‌های گذشته رشد کردند.

این اداره گزارش داد که قیمت کالاها و خدمات در ماه آوریل نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب 14.4 درصد و 27.8 درصد گرانتر بوده است.

به گفته ویکتوریا تراسانوف، تحلیلگر برجسته در اداره آمار استونی، شاخص قیمت مصرف کننده بیشترین تأثیر را از تغییرات قیمت‌های مربوط به مسکن داشته که مسئول بیش از 40 درصد کل این افزایش قیمت بوده است.

طبق گزارش‌ها، قیمت برق با افزایش شدید 119 درصدی مواجه شد، در حالی که انرژی گرمایی 57.7 درصد گران‌تر از آوریل 2021 شد. در عین حال، قیمت گاز لوله کشی 237.2 درصد افزایش یافت. اجاره بها نیز 34.4 درصد افزایش یافت.

تراسانوف توضیح داد: در ماه آوریل، اجرای طرح جبران خودکار هزینه‌های برق، هزینه‌های انتقال برق، گرمایش منطقه، گاز لوله کشی و هزینه‌های انتقال گاز پایان یافت.

تغییرات قیمت مواد غذایی و نوشیدنی های غیر الکلی و همچنین تغییرات قیمت در بخش حمل و نقل، نزدیک به یک پنجم کل این افزایش را به خود اختصاص داده است.

بر اساس این گزارش، قیمت سیب زمینی 134.3 درصد، روغن 57 درصد، غلات و آرد 37.7 درصد افزایش یافت، در حالی که قیمت ماکارونی و تخم مرغ به ترتیب 36.9 درصد و 34.8 درصد افزایش یافت. در همین حال، ماهی تازه 30.7 درصد افزایش قیمت داشت. بنزین 32.5 درصد و گازوئیل 48.6 درصد گران شد.منبع : تسنیم
دوشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۰
کد مطلب: 32969
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *