۰

بلغارستان اتحادیه اروپا را تهدید کرد

میز نفت - معاون نخست‌وزیر بلغارستان تهدید کرد که اگر این کشور از ممنوعیت پیشنهادی خرید نفت روسیه معاف نشود، از مجموعه تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه حمایت نخواهد کرد.
بلغارستان | میز نفت
بلغارستان | میز نفت
به گزارش میز نفت ، آسن واسیلیوف، معاون نخست وزیر بلغارستان اواخر روز یکشنبه طی اظهاراتی تهدید کرد که اگر این کشور از ممنوعیت پیشنهادی خرید نفت روسیه معاف نشود، از مجموعه تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه حمایت نخواهد کرد.

دولت‌های اتحادیه اروپا روز یکشنبه به موافقت با تحریم‌های سخت‌گیرانه علیه روسیه به‌دلیل تهاجم این کشور به اوکراین نزدیک‌تر شدند، اما ادامه مذاکرات را به روز دوشنبه موکول کردند تا درباره نحوه اطمینان از کنار آمدن کشورهایی که بیشتر به انرژی روسیه وابسته هستند، مذاکره کنند.

واسیلیوف گفت: مذاکرات فردا ادامه خواهد داشت، روز سه‌شنبه نیز ممکن است نیاز به نشست رهبران باشد تا این موضوع به نتیجه برسد، موضع ما بسیار روشن است.

وی افزود: اگر برای برخی از کشورها معافیت وجود داشته باشد، ما نیز می‌خواهیم یک معافیت داشته باشیم.

معاون نخست وزیر بلغارستان در ادامه اظهار داشت: در غیر این صورت، ما از تحریم‌ها حمایت نخواهیم کرد، اما من انتظار ندارم بر اساس روند جاری مذاکرات به آن برسیم.

مجارستان، اسلواکی و جمهوری چک که محصور در خشکی هستند و همگی به‌شدت به نفت خام روسیه از طریق خطوط لوله دوران شوروی وابسته هستند، برای تأمین منابع جایگزین با چالش مواجه هستند و خواستار معافیت از این ممنوعیت شده‌اند، بلغارستان نیز درخواست معافیت داده است.

به‌گفته منابع آگاه در اتحادیه اروپا، کمیسیون اروپا روز جمعه تغییراتی را در تحریم اولیه برنامه‌ریزی‌شده خود بر نفت روسیه پیشنهاد کرد تا به این سه کشور زمان بیشتری برای تغییر منابع انرژی خود بدهد، در حالی که به بلغارستان امتیازی داده نشد.

واسیلیوف گفت بلغارستان همچنین باید از این معافیت برخوردار شود، چرا که تنها پالایشگاه این کشور در بندر بورگاس دریای سیاه به زمان نیاز دارد تا تأسیسات گوگردزدایی خود را ارتقا دهد تا قابلیت فرآوری نفت خام غیرروسی را داشته باشد.


منبع : تسنیم
 
سه شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۵
کد مطلب: 32976
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *