۰

معافیت از تحریم کشتی‌های اروپایی حامل نفت روسیه

میز نفت -شبکه خبری بلومبرگ در گزارشی به نقل از اسناد و منابع آگاه در اتحادیه اروپا گزارش داد که این اتحادیه قصد دارد ممنوعیت حمل نفت روسیه به کشورهای ثالث توسط کشتی های متعلق به اتحادیه اروپا را از بسته ششم تحریم ها علیه روسیه مستثنی کند.
کشتی‌های اروپایی حامل نفت روسیه | میز نفت
کشتی‌های اروپایی حامل نفت روسیه | میز نفت
به گزارش میز نفت ، شبکه خبری بلومبرگ روز دوشنبه در گزارشی به نقل از اسناد و منابع آگاه در اتحادیه اروپا گزارش داد که این اتحادیه قصد دارد ممنوعیت حمل نفت روسیه به کشورهای ثالث توسط کشتی های متعلق به اتحادیه اروپا را از بسته ششم تحریم ها علیه روسیه مستثنی کند.

بر اساس این گزارش، یونان از جمله کشورهایی بود که از حذف این ماده از بسته بعدی تحریم ها حمایت کرد.در عین حال، اتحادیه اروپا همچنان قصد دارد شرکت های اروپایی را از بیمه کردن کشتی‌های حامل نفت روسیه منع کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، "ممنوعیت بیمه همچنان در حال اجراست و همچنان مانعی قابل توجه برای صادرات خواهد بود."

دولت‌های اتحادیه اروپا در نشست‌های روز یکشنبه و دوشنبه به موافقت با تحریم‌های سخت‌گیرانه علیه روسیه به‌دلیل تهاجم این کشور به اوکراین نزدیک‌تر شدند.

گزارش‌ها حاکی است که مجارستان، اسلواکی و جمهوری چک که محصور در خشکی هستند و همگی به‌شدت به نفت خام روسیه از طریق خطوط لوله دوران شوروی وابسته هستند، برای تأمین منابع جایگزین با چالش مواجه هستند و خواستار معافیت از این ممنوعیت شده‌اند، بلغارستان نیز درخواست معافیت داده است.


منبع : تسنیم
 
سه شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۵
کد مطلب: 32979
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *