۰

قیمت بنزین در انگلیس رکورد زد

میز نفت - قیمت بنزین و گازوئیل در انگلیس به‌ترتیب تا ۲.۱۶ و ۲.۳۰ دلار در هر لیتر بالا رفته و یک رکورد جدید ثبت کرده است.
قیمت بنزین در انگلیس | میز نفت
قیمت بنزین در انگلیس | میز نفت
به‌گزارش میز نفت ، انجمن رانندگان انگلیس RAC اعلام کرد قیمت بنزین و گازوئیل در این کشور در روز جمعه به یک رکورد جدید رسیده‌است.

قیمت هر لیتر بنزین بدون سرب در انگلیس تا 1.71 پوند حدود 2 دلار و 16 سنت بالا رفته‌است یعنی 31 پنی افزایش. دراین‌بین، قیمت گازوئیل هم با 29 پنی افزایش به 1.82 پوند معادل 2 دلار و 30 سنت رسیده است. به‌این‌ترتیب، هزینه پر کردن یک باک بنزین برای یک خودروی متوسط در هر خانواده به 93.69 پوند معادل 118 دلار و 32 سنت رسیده‌است.

ریشی سوناک، وزیر دارایی انگلیس در تلاش برای مهار قیمت بنزین در ماه مارس اعلام کرد دولت تا مارس 2023 عوارض سوخت را 5 پنی در هر لیتر پایین می‌آورد. اما رانندگان انگلیسی این اقدام را با توجه به افزایش قیمت بنزین در پمپ‌بنزین‌ها کافی نمی‌دانند. انجمن رانندگان انگلیس عقیده دارد کاهش موقتی مالیات بر ارزش‌افزوده راه مؤثرتری برای کمک به رانندگان خواهد بود.

قیمت بنزین در هفته‌های اخیر در کل دنیا روبه‌افزایش بوده که دلیل آن را می‌توان بی‌ثباتی به‌وجودآمده بر سر عرضه سوخت روسیه به‌خاطر تحریم‌های اعمال‌شده علیه این کشور دانست. روسیه یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نفت دنیاست. بنابراین هر گونه اختلال در روند تولید این کشور تأثیرات جهانی خواهد داشت. در آمریکا که واردات نفت روسیه را متوقف کرده، قیمت بنزین اخیراً به رکورد جدیدی رسیده‌است. قیمت گازوئیل در اروپا تا 2 برابر متوسط پنج‌ساله بالا رفته‌است.

تحلیلگران عقیده دارند قیمت سوخت در آینده نزدیک همچنان در همین سطح بالا باقی می‌ماند و دلیل آن تنها بحران اوکراین نیست، چون هزینه‌های انرژی قبل‌از آغاز جنگ اوکراین هم‌ رو به افزایش بود. تقاضای جهانی برای سوخت به‌دنبال فروکش کردن همه‌گیری کرونا و برداشته شدن قرنطینه‌ها در حال افزایش است.


منبع : تسنیم
 
يکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۷
کد مطلب: 33103
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *