۰

یک باک بنزین، 4 میلیون تومان!

میز نفت - افزایش جهانی قیمت سوخت و طرح‌های انگلیس برای کاهش وابستگی به روسیه باعث بالا رفتن قیمت بنزین و افزایش هزینه پر کردن باک خودروها در این کشور به معادل ۴ میلیون تومان شده است.
پمپ بنزین در انگلستان | میز نفت
پمپ بنزین در انگلستان | میز نفت
به گزارش میز نفت، راشاتودی نوشت:

 براساس اعلام شرکت خدمات خودرویی «آر ای سی» RAC، قیمت سوخت در انگلیس همچنان روبه‌افزایش است و پر کردن باک یک خودروی متوسط در این کشور در حال حاضر بیش‌از 100 پوند (125 دلار) هزینه دارد.

این شرکت اعلام کرد هزینه پر کردن باک یک خودروی 55 لیتری با دیزل به 103.43 پوند (129 دلار و 75 سنت) رسیده‌است.

سیمون ویلیامز، سخنگوی شرکت آر ای سی گفت درحالی‌که قیمت سوخت در انگلیس روزانه رکورد می‌زند، اما خانواده‌ها در سراسر کشور هرگز انتظار سه‌رقمی شدن هزینه پر کردن باک خودروهایشان را نداشتند.

 قیمت بنزین در روز سه‌شنبه در انگلیس بیشترین افزایش روزانه را طی 17 سال گذشته تجربه کرد و بیش‌از 2 پنی در هر لیتر بالا رفت. متوسط قیمت دیزل در روز سه‌شنبه نسبت‌به روز قبل 1.4 پنی افزایش داشت.

افزایش جهانی قیمت سوخت و طرح‌های انگلیس برای کاهش وابستگی به روسیه به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان نفت دنیا باعث بالا رفتن قیمت سوخت در این کشور بوده‌است.

ریشی سوناک، وزیر دارایی انگلیس از بسته 15 میلیارد پوندی (18.8 میلیارد دلاری) خود برای کمک به خانواده‌ها در تامین هزینه‌های زندگی پرده برداشته‌است. مقامات انگلیس همچنین مالیات بر سود شرکت‌های انرژی را 25 درصد بالا برده و به 65 درصد رسانده‌اند.
شنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۱
کد مطلب: 33169
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *