متوسط قیمت بنزین در آمریکا از 5 دلار عبور کرد

25 خرداد 1401 ساعت 11:03

میز نفت - بر اساس داده‌های انجمن خودروی آمریکا (AAA) که قیمت‌ها را در بیش از ۶۰ هزار جایگاه پمپ بنزین در سراسر این کشور ردیابی می‌کند، میانگین قیمت ارزانترین نوع بنزین به بالاترین رقم خود در تاریخ ایالات متحده رسید.


به گزارش میز نفت ، بر اساس داده‌های انجمن خودروی آمریکا (AAA) که قیمت‌ها را در بیش از 60 هزار جایگاه پمپ بنزین در سراسر این کشور ردیابی می‌کند، میانگین قیمت ارزانترین نوع بنزین در روز سه‌شنبه به بالاترین رقم خود در تاریخ ایالات متحده یعنی به 5.016 دلار در هر گالن رسید.

بنزین معمولی بدون سرب که معمولاً در ایالت کالیفرنیا بیشترین قیمت را نسبت به دیگر ایالت‌ها دارد، به 6.44 دلار در هر گالن رسید و کمترین قیمت آن در ایالت جورجیا به میزان 4.49 دلار ثبت شد.

به گفته انجمن خودروی آمریکا، افزایش قیمت‌ها هنوز بر تقاضای مرتبط با دوره شلوغ مسافرت‌ها در فصل تابستان تأثیری نداشته است.

اندرو گروس، سخنگوی این انجمن گفت: بر اساس تقاضایی که مشاهده می کنیم، به نظر می رسد قیمت های بالا واقعاً رانندگان را منصرف نکرده است.

وی افزود، با این حال، اگر قیمت‌ها روی 5 دلار یا بالاتر از آن باقی بماند، «ممکن است شاهد باشیم که مردم عادت‌های رانندگی روزانه یا سبک زندگی خود را تغییر دهند.

طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA)، تقاضای سوخت در هفته گذشته از 8.98 میلیون بشکه در روز در هفته گذشته به 9.2 میلیون بشکه در روز افزایش یافت.

در عین حال، کل ذخایر بنزین داخل این کشور طی هفته گذشته با 800 هزار بشکه کاهش به 218.2 میلیون بشکه رسید.

انجمن خودروی آمریکا در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد: این نوسان بین کاهش عرضه و افزایش تقاضا به افزایش قیمت‌ها در پمپ بنزین ها کمک می کند.

عامل دیگری که به افزایش قیمت سوخت کمک کرده است، قیمت جهانی نفت است که با رشد تقاضا پس از همه‌گیری کرونا و تحریم‌های مرتبط با اوکراین علیه روسیه افزایش یافته است.


منبع : تسنیم
 


کد مطلب: 33229

آدرس مطلب: https://www.mizenaft.com/news/33229/متوسط-قیمت-بنزین-آمریکا-5-دلار-عبور

ميز نفت
  https://www.mizenaft.com