۰

هشدار گازی روسیه به اتحادیه اروپا

میز نفت - معاون نخست وزیر و وزیر سابق انرژی روسیه طی اظهاراتی هشدار داد که قیمت گاز در کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای چندین سال دیگر بالا خواهد ماند و مشکلات جدی برای تأمین انرژی در سراسر اروپا با شروع پاییز و زمستان رخ خواهد داد.
الکساندر نواک | میز نفت
الکساندر نواک | میز نفت
به گزارش میز نفت ، الکساندر نواک، معاون نخست وزیر و وزیر سابق انرژی روسیه طی اظهاراتی هشدار داد که قیمت گاز در کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای چندین سال دیگر بالا خواهد ماند و مشکلات جدی برای تأمین انرژی در سراسر اروپا با شروع پاییز و زمستان رخ خواهد داد.

وی در سخنرانی خود در مجمع بین المللی اقتصاد سن پترزبورگ گفت که این اتحادیه باید 40 تا 45 میلیارد متر مکعب دیگر گاز قبل از شروع فصل سرما وارد کند، که ارزش آن معادل تقریباً چهار ماه صادرات روسیه می‌شود.

در سال 2021، اتحادیه اروپا 155 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی از روسیه وارد کرد که حدود 45 درصد از واردات گاز و نزدیک به 40 درصد از کل مصرف گاز این اتحادیه را تشکیل می‌داد.

نواک در مورد وضعیت فعلی صنعت نفت و گاز روسیه گفت که ماه مارس برای این صنعت سخت ترین ماه بود اما شرکت ها از آن زمان با تغییرات سازگار شده‌اند.

نواک خاطرنشان کرد که تولید گاز ممکن است در سال جاری حدود 4 تا 5 درصد کاهش یابد و به 730 تا 750 میلیارد متر مکعب برسد، با این وجود، این کاهش چندان محسوس نخواهد بود چرا که تولید گاز در سال قبل بی سابقه بوده است.

وی در ادامه تأکید کرد که روسیه همچنین شروع به افزایش عرضه گاز طبیعی مایع (LNG) به اتحادیه اروپا کرده است.

نواک در سخنانی پیش از این گفته بود که تا 95 درصد از گاز صادراتی روسیه به این اتحادیه اکنون به روبل پرداخت می شود، چرا که اکثر مشتریان شرایط پرداخت مسکو را که در اواخر ماه مارس معرفی شد، پذیرفته‌اند.


منبع : تسنیم
 
دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰
کد مطلب: 33270
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *