۰

افزایش صادرات نفت عراق

میز نفت - وزیر نفت عراق اعلام کرد کل صادرات نفت خام این کشور در ماه جاری میلادی تا ۳.۸ میلیون بشکه در روز افزایش می‌یابد.
نفت عراق | میز نفت
نفت عراق | میز نفت
به‌گزارش میز نفت ، احسان عبدالجبار وزیر نفت عراق اعلام کرد کل صادرات نفت خام این کشور که شامل نفت منطقه کردستان عراق هم می‌شود، تا 3.8 میلیون بشکه در روز در ماه جاری و 3.85 میلیون بشکه در روز در ماه آینده میلادی افزایش می‌یابد.

عراق در پنج‌ ماه ابتدایی سال جاری میلادی به‌طور متوسط 3.68 میلیون بشکه در روز صادرات نفت داشت و در ماه مه هم 3.63 میلیون بشکه در روز صادر کرده بود.

عراق در آغاز سال جاری میلادی اعلام کرد صادرات خود از پایانه‌ نفتی بصره را در سه‌ماهه دوم پس‌از نصب پمپ‌های جدید افزایش خواهد داد. به‌این‌ترتیب، 250 هزار بشکه در روز به ظرفیت صادراتی منطقه اضافه‌شده و کل صادرات نفت بصره را به حدود 3.45 تا 3.5 میلیون بشکه در روز می‌رساند. بصره در 5 ماه اول سال جاری میلادی به‌طور متوسط 3.21 میلیون بشکه در روز صادرات نفت داشت.

دومین تولیدکننده بزرگ اوپک درحال افزایش ظرفیت تولید و صادرات نفت خود است و طبق گفته وزیر نفت این کشور، قصد دارد تا پایان 2027 به حداکثر ظرفیت 8 میلیون بشکه در روز برسد.

اما مشکلات سیاسی در عراق 8 ماه پس‌از برگزاری انتخابات ادامه دارد و اجازه تصویب بودجه را به دولت نمی‌دهد. بنابراین هزینه‌کرد دولت علی‌رغم افزایش قیمت نفت محدود شده‌است.


منبع : تسنیم
 
سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۸
کد مطلب: 33278
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *