۰

اشپیگل: برلین به دنبال ملی کردن نورد استریم2

میز نفت - مجله اشپیگل روز جمعه در گزارشی به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که وزارت دارایی آلمان در حال بررسی امکان ملی کردن بخش‌هایی از خط لوله گاز روسیه موسوم به نورد استریم ۲ است که از این کشور عبور می‌کند.
نورد استریم 2 | میز نفت
نورد استریم 2 | میز نفت
به گزارش میز نفت ، مجله اشپیگل روز جمعه در گزارشی به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که وزارت دارایی آلمان در حال بررسی امکان ملی کردن بخش هایی از خط لوله گاز نورد استریم 2 است که از این کشور عبور می‌کند.

این خط لوله روسیه که به تازگی ساخته شده، هنوز بهره‌برداری نشده است چرا که آلمان روند صدور مجوز بهره‌برداری از آن را قبل از جنگ اوکراین متوقف کرده بود.

به گفته این نشریه، دولت فدرال آلمان در حال بررسی این موضوع است که آیا بخشی از این خط لوله که در خاک آلمان قرار دارد می تواند از بقیه خط لوله قطع شود یا خیر.

بر اساس این گزارش، لوله‌هایی که از خشکی به دریا منتهی می‌شوند سپس می‌توانند به یک پایانه ال‌ان‌جی LNG سیار متصل شوند.

اخبار مربوط به سلب مالکیت احتمالی این خط لوله در بحبوحه نگرانی های فزاینده در آلمان درباره عرضه گاز روسیه منتشر می‌شود.

هفته گذشته، محموله‌های گازپروم روسیه از طریق خط لوله نورد استریم 1 به اروپا به دلیل کمبود قطعات ناشی از تحریم‌های مسکو به حدود 40 درصد کاهش یافت.

این در حالی است که کرملین گزارش‌ها در مورد احتمال سلب مالکیت نورد استریم 2 را "فرضی" خواند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز جمعه به خبرنگاران گفت: اگر چنین اقداماتی وجود داشته باشد، وظیفه وکلا خواهد بود که در مورد آن ارزیابی قانونی را انجام دهند، البته اگر واقعاً در مورد آن بحث شود. اما بدون دانستن ماهیت آنچه در حال رخ دادن است، گفتن چیزی اشتباه است.

خط لوله گاز نورد استریم 2 از سواحل روسیه شروع شده و در عمق دریای بالتیک تا آلمان امتداد دارد. ساخت آن در سپتامبر 2021 به پایان رسید و تا دسامبر آماده بهره برداری شد.

با این حال، مقامات آلمانی روند صدور مجوز این خط لوله را قبل از درگیری نظامی در اوکراین متوقف کردند. این خط لوله دو رشته ای برای پمپاژ 55 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در سال طراحی شده است.


منبع : تسنیم
 
شنبه ۴ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۴
کد مطلب: 33292
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *