۰

توقیف سه کشتی دیگر+جزییات

میزنفت - یک اپراتور پایانه دریایی اعلام کرد که آلمان سه کشتی حامل گاز طبیعی مایع (LNG) متعلق به شرکت گازپروم روسیه را توقیف کرده است.
توقیف کشتی روسیه | میز نفت
توقیف کشتی روسیه | میز نفت
به گزارش میز نفت ، روزنامه انگلیسی تلگراف روز پنجشنبه به نقل از اپراتور پایانه دریایی دیناگاس ال‌ان‌جی Dynagas LNG اعلام کرد که آلمان سه کشتی حامل گاز طبیعی مایع (LNG) متعلق به شرکت گازپروم روسیه را توقیف کرده است.

این در حالی است که شرکت گازپروم در زمان نگارش این خبر توقیف این سه کشتی را تایید نکرده است.

بر اساس این گزارش، شرکت گازپروم اعلام کرد که دولت آلمان مجوز این سه کشتی حامل مخازن LNG را که قبلاً در شرکت تابعه گازپروم در این کشور موسوم به "گازپروم ژرمنیا" ثبت شده بودند، مصادره کرده است.
دو فروند از این سه کشتی، به نام‌های "رودخانه آمور و رودخانه اوب"، قبلاً تا سال 2028 به گازپروم آلمان اجاره داده شده بودند.

قرارداد سومین کشتی، به نام "انرژی پاک"، تا سال 2026 معتبر بود. شرکت دیناگاس که در موناکو مستقر شده است اعلام کرد که اکنون هر سه کشتی عملاً برای "مدت نامحدود" تحت کنترل دولت آلمان هستند.

گازپروم ژرمنیا که قبلاً برخی از بزرگترین تأسیسات ذخیره گاز طبیعی آلمان را اداره می کرد، چند هفته پیش به علت تحریم‌های مرتبط با اوکراین علیه روسیه توسط برلین مصادره شد.

در پاسخ به این اقدام، گازپروم عرضه گاز به این شرکت را متوقف کرد که منجر به مشکلات نقدینگی شد و کار خرده فروشان کلیدی گاز در آلمان و بریتانیا را که با این واحد همکاری می کردند، به خطر انداخت.

سازمان نظارتی انرژی در آلمان در این رابطه وارد عمل شد و این شرکت را برای محافظت از ورشکستگی در اختیار گرفت و نام آن را به امنیت انرژی برای اروپا تغییر داد.

در اواسط ماه ژوئن، گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه برلین وام 10 میلیارد یورویی (10.4 میلیارد دلار) به این شرکت را برای کمک به ادامه حیات آن ارائه خواهد کرد.


منبع : تسنیم
 
شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۴
کد مطلب: 33344
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *