۰

آمریکا رکورد دار صادرات گاز به اروپا

میز نفت - مدیر اجرایی آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) در توییتی اعلام کرد که اتحادیه اروپا برای اولین بار از ایالات متحده گاز طبیعی مایع (LNG) بیشتری نسبت به گاز روسیه از طریق خط لوله خریداری کرده که دلیل آن کاهش عرضه از سوی روسیه بوده است.
گاز آمریکا | میز نفت
گاز آمریکا | میز نفت
به گزارش میز نفت ، فاتح بیرول، مدیر اجرایی آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) در توییتی اعلام کرد که اتحادیه اروپا برای اولین بار از ایالات متحده گاز طبیعی مایع (LNG) بیشتری نسبت به گاز روسیه از طریق خط لوله خریداری کرده که دلیل آن کاهش عرضه از سوی روسیه بوده است.

بیرول نوشت: کاهش شدید اخیر جریان گاز طبیعی از روسیه به اتحادیه اروپا به این معنی است که این اولین ماهی است در تاریخ که این اتحادیه نسبت به گاز وارداتی از طریق خط لوله از روسیه، گاز بیشتری از طریق ال‌ان‌جی از ایالات متحده وارد کرده است.

وی افزود: کاهش عرضه روسیه تلاش برای کاهش تقاضای اتحادیه اروپا در جهت آماده شدن برای زمستان سخت را ضروری می‌سازد.

افزایش واردات ال‌ان‌جی آمریکا در حالی رخ می‌دهد که اتحادیه اروپا در حال تلاش برای کاهش اتکا به منابع انرژی روسیه است. این امر افزایش تحریم‌های مرتبط با اوکراین را برای این اتحادیه دشوار می کند.

در ماه ژوئن، عرضه گاز روسیه از طریق خط لوله نورد استریم به دلیل مسائل فنی ناشی از تحریم های غرب علیه مسکو، 60 درصد کاهش یافت.

گازپروم روسیه اعلام کرد که تامین کننده تجهیزات آلمانی زیمنس انرژی نتوانست واحدهای پمپاژ گاز را به موقع به ایستگاه کمپرسور بازگرداند، زیرا توربین های تعمیر شده در یک مرکز تعمیر و نگهداری در کانادا به دلیل تحریم های اتاوا علیه روسیه امکان خروج نداشتند.

علاوه بر این، اپراتور خط لوله نورد استریم قصد دارد جریان گاز به آلمان را به مدت 10 روز در اواسط ماه ژوئیه به دلیل تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده سالانه متوقف کند. طبق بیانیه شرکت نورد استریم، هر دو بخش این مسیر از 11 تا 21 ژوئیه متوقف خواهد شد.

در ماه مارس، اتحادیه اروپا با خرید 15 میلیارد متر مکعب اضافی گاز ال‌ان‌جی آمریکا در سال جاری میلادی به منظور محدود کردن خرید گاز روسیه موافقت کرد. این بلوک می خواهد در سال 2022 یک سوم واردات گاز روسیه را با LNG از منابع مختلف جایگزین کند.


منبع : تسنیم
 
يکشنبه ۱۲ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۷
کد مطلب: 33365
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *