۰

پیش‌بینی نجومی بانک امریکایی از قیمت نفت

میز نفت - بانک جی پی مورگان پیش بینی کرد ممکن است در سایه اقدام تلافی جویانه روسیه علیه تحریم نفتی غرب شاهد رسیدن قیمت نفت به 380 دلار در هر بشکه باشیم.
بانک جی پی مورگان | میز نفت
بانک جی پی مورگان | میز نفت
به گزارش میز نفت ، بانک جی پی مورگان آمریکا که بزرگ‌ترین بانک این کشور به شمار می‌رود می‌گوید: در صورتی که تحریم‌های غرب دولت روسیه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بر آن دارد تا به شکلی تلافی‌جویانه صادرات نفت خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کاهش دهد شاهد رسیدن قیمت نفت به رقم فاجعه‌بار 380 دلار در هر بشکه خواهیم بود.

کارشناسان این بانک می‌گویند: محتمل‌ترین واکنش روسیه به تلاش‌ها برای تعیین سقف قیمتی برای نفت این کشور احتمالا انتخاب گزینه عقب‌نشینی  و کاهش تلافی‌جویانه صادرات خواهد بود.

جی پی مورگان می‌گوید: این احتمال زیاد است که دولت روسیه از طریق کاهش صادرات نفت به عنوان راهی برای ضربه زدن به غرب دست به اقدام تلافی‌جویانه بزند.

اواخر ماه ژوئن بود که جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا از برنامه کاخ سفید برای تحریم بیمه کشتی‌های حامل نفت روسیه به عنوان بخشی از تحریم‌ها علیه مسکو به خاطر درگیری نظامی با اوکراین خبر داد.

اخیرا هم کشورهای عضو گروه 7 توافق کردند تا راه‌های اعمال سقف قیمت برای خرید نفت روسیه در بازار جهانی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در راستای کاهش درآمدهای این کشور مورد بررسی قرار دهند.

این ایده نخستین بار از سوی ژانت یلن، وزیر خزانه‌درای آمریکا، مطرح شد و به اجلاس گروه 7 کشید. این کشورها می‌خواهند نفت روسیه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تحریم کنند مگر آنکه قیمت آن طی توافقی با شرکا کمتر از نرخ بین‌المللی تعیین شود.

کارشناسان بانک جی پی مورگان می‌گویند: با توجه به شرایط نسبتا قوی اقتصادی روسیه ممکن است این کشور روزانه 5 میلیون از صادرات نفت خود به بازار جهانی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بدون آنکه آسیب زیادی به اقتصاد این کشور بزند، کاهش دهند.منبع : فارس
 
يکشنبه ۱۲ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۱
کد مطلب: 33369
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *