۰

روی آوردن فرانسه به نفت

میز نفت - شرکت‌های انرژی فرانسه برای جلوگیری از اختلال ناشی از قطع برق، به جای استفاده از گاز، دوباره به نفت روی آورده‌اند.
نفت فرانسه | میز نفت
نفت فرانسه | میز نفت
به گزارش میز نفت ، شرکت‌های انرژی فرانسه در تلاشند تا برنامه‌های اضطراری خود و تبدیل دیگ‌های بخار از گاز به نفت را سرعت ببخشند تا در صورت هرگونه کاهش بیشتر در عرضه گاز روسیه، از اختلال ناشی از قطعی برق جلوگیری کنند.

این شرکت‌ها در آخر هفته در یک کنفرانس تجاری و اقتصادی در جنوب فرانسه گرد هم جمع شدند. چندین مدیر ارشد اجرایی گفتند که برای خاموشی‌های احتمالی آماده می‌شوند.

فلورنت مِنِگوکس، رئیس شرکت معروف تایرسازی در جهان گفت: «کاری که ما انجام داده‌ایم این است که دیگ‌های بخار خود را تبدیل کرده‌ایم، بنابراین آنها می‌توانند با گاز یا نفت کار کنند و حتی می‌توانیم در صورت نیاز به زغال سنگ روی بیاوریم.»

«هدف این است که در صورت مواجه با کمبود، مجبور نباشیم کارخانه‌ای را تعطیل کنیم.»

وی افزود، درحالی که احتمال کمبود گاز در اروپا محتمل است، نفت به عنوان یک جایگزین همچنان در دسترس خواهد بود.

مِنِگوکس توضیح داد، روزها طول می کشد تا تولید تایر در یک کارخانه تولیدی شروع شود، (از اینرو، این امر) حفظ یک منبع انرژی ثابت را ضروری می کند.

روسیه در ماه ژوئن، ارسال گاز از طریق خط لوله نورد استریم یک را که مسیر اصلی انتقال گاز به اروپای غربی است، به 40 درصد ظرفیت کاهش داد

برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه، به مدیران ارشد شرکتی که در کنفرانس شرکت کردند، گفت که آماده نشدن برای کمبودها غیرمسئولانه است.

برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه به مدیران شرکت کننده در این کنفرانس گفت: آماده نشدن برای کمبود، غیرمسئولانه است.وی افزود: «بیایید برای قطع گاز روسیه آماده شویم. این متحمل ترین سناریوی امروز است.»

فرانسه 70 درصد برق مورد نیاز خود را  از انرژی هسته‌ای تامین می‌کند و این بدان معناست که کمتر از آلمان به گاز روسیه وابسته است.

با این حال، تولیدکننده دولتی برق این کشور EDF برای تامین برق مورد نیاز فرانسه به علت قطعی‌های ناشی از تاسیسات فرسوده برق با چالش روبرو است.

تولید انرژی 29 رآکتور فرانسه از میان 56 رآکتور این کشور به علت بازرسی ها و تعمیرات متوقف شده است.

قرار است از امروز و به مدت 10 روز برای انجام عملیات نگهداری و تعمیرات خط لوله، صادرات گاز روسیه به اروپا متوقف شود.

صادرات گاز روسیه به اروپا هم اکنون فقط از طریق یک خط لوله دوقلو به نام نورداستریم2 انجام می‌شود. طرف روسی اعلام کرد جریان گاز این خط لوله از امروز و به مدت 10 روز برای انجام عملیات نگهداری و تعمیرات متوقف می‌شود.

روس‌ها گفته‌اند که پیشتر نسبت به این مسئله به طرف‌های اروپایی اطلاع‌رسانی کرده‌اند.


منبع : فارس
 
سه شنبه ۲۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۹
کد مطلب: 33437
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *