برزیل مشتری جدید نفت روسیه

21 تير 1401 ساعت 14:33

میز نفت - رئیس جمهور برزیل اعلام کرد که این کشور به توافق برای خرید گازوئیل بسیار ارزان از روسیه نزدیک شده است.


به گزارش میز نفت ، رویترز روز دوشنبه در گزارشی به نقل از ژایر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل اعلام کرد که این کشور به توافق برای خرید گازوئیل بسیار ارزان از روسیه نزدیک شده است.

هفته گذشته، پورتال اطلاعاتی گروه بریکس BRICS گزارش داد که بولسونارو با ولادیمیر پوتین، همتای روس خود گفت و گوی تلفنی داشته است.

بر اساس این گزارش، ظاهراً پوتین وعده داده است که عرضه ثابت کودهای شیمیایی روسیه به این کشور آمریکای جنوبی را که برای تجارت وسیع کشاورزی برزیل بسیار حیاتی است، تضمین کند.

رئیس جمهور برزیل پیش از این طی اظهاراتی تأکید کرده بود که این کشور از لحاظ امنیت غذایی و انرژی مشکلی ندارد ولی این احتمال وجود دارد که از روسیه گازوئیل وارد کند چرا که از قیمت مناسب تری برخوردار است.

بولسونارو روی برخی پیشنهادها کار می‌کند تا از عرضه سوخت کافی در برزیل با حداقل تاثیر بر قیمت ها اطمینان حاصل کند چرا که این کشور با تورم بالا دست و پنجه نرم می کند.

بر اساس برآوردها، بزرگترین اقتصاد آمریکای لاتین که بیش از پنج میلیون متر مکعب گازوئیل در ماه مصرف می کند، باید واردات خود را بیش از 15 درصد افزایش دهد تا نیازهای داخلی را تامین کند.منبع : تسنیم


کد مطلب: 33439

آدرس مطلب: https://www.mizenaft.com/news/33439/برزیل-مشتری-جدید-نفت-روسیه

ميز نفت
  https://www.mizenaft.com