۰

بایدن دوباره بد آورد

میز نفت - قطعی برق باعث شده تا صادرات نفت کانادا از طریق خط لوله به کانادا به میزان قابل توجهی کاهش یابد.
بایدن | می زنفت
بایدن | می زنفت
به گزارش میز نفت ، شرکت تی سی انرژی، اپراتور خط لوله کی‌ استون که نفت کانادا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به آمریکا منتقل می‌کند اعلام کرده که به خاطر قطع برق در ایالت داکوتای جنوبی،‌ اعلام وضعیت اضطراری کرده است. قطعی برق باعث شده تا صادرات نفت کانادا به آمریکا به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

شرکت اپراتور کی‌‌استون طی بیانیه‌ای اعلام کرده که موضوعات غیرعملیاتی از سوی طرف‌های ثالث، تأمین برق این خط لوله را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دچار اختلال کرده است. این خط لوله به صورت ایمن در حال فعالیت است، اما به خاطر آسیب‌ به تاسیسات برق یک طرف ثالث میزان انتقال نفت از آن به شدت کاهش یافته است.

شرکت تی سی انرژی پس از اعلام شرایط اضطراری اما هیچ زمان‌بندی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای ازسرگیری فعالیت خط لوله کی استون با ظرفیت کامل اعلام نکرده است. خط لوله کی استون 4300 کیلومتر طول داشته و نفت ایالت آلبرتای کانادا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به پالایشگاه‌ها در ایلینوی، اوکلاهاما و تگزاس منتقل می‌کند.

در حالی صادرات نفت کانادا به آمریکا کاهش یافته که جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا با هدف افزایش عرضه نفت به بازار جهانی چند روز پیش به خاورمیانه سفر کرد تا تولیدکنندگان عمده نظیر عربستان و امارات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بر آن دارد تا نفت بیشتری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ راهی بازار کنند.منبع : فارس
جمعه ۳۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۵
کد مطلب: 33480
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *