۰

خرید 6 میلیارد دلاری انرژی چین از روسیه

میز نفت - واردات نفت، گاز و زغال سنگ چین از روسیه در آوریل، ۷۵ درصد رشد کرد و به بیش از شش میلیارد دلار رسید.
چین و روسیه | میز نفت
چین و روسیه | میز نفت
به گزارش میز نفت ، آمار گمرکی نشان داد واردات گاز طبیعی مایع (LNG) از روسیه به چین، ۸۰ درصد افزایش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته داشت و به ۴۶۳ هزار تن رسید. اما مجموع واردات LNG به دلیل قرنطینه و محدودیتهای دیگر اعمال شده برای فعالیت صنعتی، بیش از یک سوم کاهش داشت.

در این بین، واردات نفت خام بر مبنای سالانه، چهار درصد رشد کرد و به ۶.۵۵ میلیون تن رسید و روسیه پس از عربستان سعودی، دومین صادرکننده بزرگ نفت به چین شد.

افزایش قیمت‌ها که با حمله نظامی روسیه به اوکراین تشدید شد، ارزش واردات انرژی از جمله زغال سنگ به چین را افزایش داد و به ۶.۴۲ میلیارد دلار رساند و ۷۲ درصد از کل واردات چین از شریک استراتژیک خود در آوریل، مربوط به انرژی بود.

این آمار واردات شامل واردات از طریق خط لوله نبوده است در حالی که خط لوله قدرت سیبری، یک مسیر مهم انتقال سوخت از روسیه به چین است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، پکن سرگرم مذاکره با مسکو برای پر کردن ذخایر نفت استراتژیک خود با نفت روسی ارزان‌تر است که نشان می‌دهد همزمان با از دست رفتن بازارهای غربی به دلیل جنگ در اوکراین، روابط انرژی روسیه با چین مستحکم‌تر می‌شود.منبع : ایسنا
 
يکشنبه ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۰
کد مطلب: 33495
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *