۰

اوپک پلاس کمتر از هدف خود تولید کرد

میز نفت - ائتلاف اوپک پلاس در ماه ژوئن ۷۳۰ هزار بشکه در روز نفت بیشتری نسبت به ماه مه تولید کرد، اما هنوز هم بیش‌از ۲.۵ میلیون بشکه در روز با هدف خود فاصله دارد.
اوپک پلاس | میز نفت
اوپک پلاس | میز نفت
به‌گزارش میز نفت ، ائتلاف اوپک پلاس در ماه ژوئن 2.84 میلیون بشکه در روز نفت کمتری نسبت‌به هدف تولید خود عرضه کرده‌است.

در شرایطی که این ائتلاف در حال افزایش تولید است، اعضای بیشتری به‌خاطر نبود ظرفیت و کمبود سرمایه‌گذاری نتوانسته‌اند به هدف تولید خود برسند. میزان تعهد این ائتلاف به قرارداد تولید در ماه ژوئن برابر با 320 درصد بود درحالی‌که این رقم در ماه مه 256 درصد تخمین زده می‌شد. این بدین معناست که فاصله بین تولید واقعی اوپک پلاس و آنچه طبق قرارداد باید تولید کند روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

افزایش تولید روسیه در ماه ژوئن به اوپک پلاس کمک کرد 730 هزار بشکه در روز نفت بیشتری نسبت به ماه مه تولید کند. اما این ائتلاف هنوز هم بیش‌از 2.5 میلیون بشکه در روز کمتر از هدف خود تولید کرده‌است.

تولید نفت روسیه در ماه ژوئن به‌خاطر مصرف بالاتر پالایشگاه‌های داخلی افزایش یافت و به حدود سطح ماه فوریه، قبل‌از حمله به اوکراین رسید.

گزارش ماهانه اوپک از بازار نفت نشان می‌دهد 10 عضو این گروه در ائتلاف اوپک پلاس 24.8 میلیون بشکه در روز نفت خام در ماه ژوئن تولید کرده‌اند. این رقم 1 میلیون بشکه در روز کمتر از هدف تعیین شده‌است. بیشترین افزایش تولید در میان اعضای اوپک متعلق به عربستان بوده‌است، اما حتی این کشور هم نتوانسته به هدف تولید خود برسد. تولید نفت عربستان در ماه ژوئن با 159 هزار بشکه در روز افزایش، به 10.585 میلیون بشکه در روز رسید. اما هدف تولید این کشور 10.663 میلیون بشکه در روز بود. یعنی هنوز 78 هزار بشکه تا رسیدن به هدف تعیین‌شده فاصله دارد.


منبع : تسنیم
سه شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۰
کد مطلب: 33505
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *