۰

آمریکا باز هم نفت آزاد کرد

میز نفت - آمریکا ۲۰ میلیون بشکه دیگر از ذخایر راهبردی نفت خود را به عنوان بخشی از برنامه ریزی‌ها برای مقابله با افزایش بهای نفت می‌فروشد.
مخازن نفت | میز نفت
مخازن نفت | میز نفت
به گزارش میز نفت، رویترز نوشت:

 دولت بایدن در روز سه شنبه اعلام کرد ۲۰ میلیون بشکه دیگر از ذخایر راهبردی نفت خود را به عنوان بخشی از برنامه ریزی‌ها برای مقابله با افزایش بهای نفت به خاطر تهاجم روسیه به اوکراین و رسیدگی به موضوع افزایش تقاضا پس از همه گیری کرونا می‌فروشد.

دولت آمریکا در اواخر ماه مارس اعلام کرد روزانه یک میلیون بشکه از ذخایر راهبردی نفت آمریکا را که در سواحل لوئیزیانا و تگزاس نگهداری می‌شوند؛ برای مدت شش ماه آزاد خواهد کرد.

یک مقام ارشد دولت آمریکا به خبرنگاران گفت آمریکا تاکنون ۱۲۵ میلیون بشکه نفت از ذخایر راهبردی خود را به فروش رسانده است و حدود ۷۵ میلیون بشکه از این ذخایر را به خریداران تحویل داده است.

این مقام گفت آزادسازی ذخایر راهبردی نفت یک راه نجات بخش برای شرکت‌های پتروشیمی و تلاش‌ برای افزایش تولیدات این بخش پس از همه گیری کرونا است.

اداره اطلاع رسانی انرژی آمریکا شاخه آماری وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد این ماه تولید نفت آمریکا به بیش از ۱۱.۹ میلیون بشکه در سال ۲۰۲۲ خواهد رسید و این میزان در سال ۲۰۲۳ به ۱۲.۸ میلیون بشکه در روز خواهد رسید. این در حالی است که تولید نفت آمریکا در سال ۲۰۱۹ در حدود ۱۲.۳ میلیون بشکه در روز بود.
چهارشنبه ۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۴
کد مطلب: 33516
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *