۰

هشدار گازی بورل به اروپا

میز نفت - مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هشدار داد که ممکن است در زمستان پیش رو به دلیل کمبود منابع گاز، ذخایر این اتحادیه تمام شود و کشورهای عضو با بحران انرژی روبرو شوند.
بورل | میز نفت
بورل | میز نفت
به گزارش میز نفت ، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هشدار داد که ممکن است در زمستان پیش رو به دلیل کمبود منابع گاز، ذخایر این اتحادیه تمام شود و کشورهای عضو با بحران انرژی روبرو شوند.

این دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا در مقاله‌ای که در وب سایت سرویس دیپلماتیک اتحادیه اروپا منتشر شد، نوشت: اروپا با یک طوفان کامل مواجه است: قیمت انرژی افزایش یافته، رشد اقتصادی کاهش یافته و زمستان در راه است.

بورل در این مقاله با عنوان "اقدام متعادل کننده انرژی اروپا"، زمستان پیش رو را "استثنایی" توصیف و تأکید کرد که درباره توانایی اتحادیه اروپا برای فراهم کردن گاز کافی "تردید جدی" وجود دارد.

اظهارات او در حالی بیان می‌شود که واردات گاز طبیعی از روسیه، تامین کننده اصلی این اتحادیه، به شدت کاهش یافته است.

بورل هشدار داد که کشورهای این قاره باید خود را برای احتمال قطع کامل واردات از سوی مسکو آماده کنند و گفت که اروپا برای جایگزینی منابع روسیه با مشکل مواجه شده است.

وی نوشت: حقیقت تلخ این است که برای زمستان امسال، ما در حال نزدیک شدن به محدودیت‌های خرید گاز اضافی از منابع غیر روسی هستیم. بنابراین، بخش عمده آن باید از طریق صرفه جویی در انرژی، یعنی کاهش تقاضا تامین شود.

ماه گذشته، اتحادیه اروپا طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن، کشورهای عضو به طور داوطلبانه مصرف گاز خود را تا 15 درصد کاهش خواهند داد تا این اتحادیه بتواند این سوخت را قبل از زمستان جمع آوری کنند. در صورت اضطرار، این کاهش داوطلبانه مصرف ممکن است اجباری شود.

به گفته بورل، اتحادیه اروپا با خرید LNG بیشتر و دریافت گاز از طریق خطوط لوله از نروژ، الجزایر و آذربایجان، توانسته سهم گاز روسیه در واردات خود را از 40 درصد در ابتدای سال به حدود 20 درصد کاهش دهد.

بر اساس این گزارش، روسیه بارها اعلام کرده است که یک تامین کننده قابل اعتماد باقی خواهد ماند و به تعهدات قراردادی خود عمل می کند، اما تحریم‌های بین المللی مانع از آن می شود که شرکت گازپروم، اپراتور خط لوله گاز روسیه به اروپا، با ظرفیت کامل گازرسانی کند.منبع : تسنیم
چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۲
کد مطلب: 33572
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *