۰

وزارت نفت باز هم تفاهمنامه امضا کرد!

میز نفت - وزارت نفت و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به‌منظور استفاده از ظرفیت زنان در بهینه‌سازی مصرف انرژی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
به گزارش میز نفت، شانا نوشت:

، تفاهم‌نامه همکاری وزارت نفت و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با هدف بهینه‌سازی مصرف انرژی در کشور روز چهارشنبه (۱۹ مردادماه) بین جواد اوجی، وزیر نفت و انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری امضا شد.

هدف از اجرای این تفاهم‌نامه، گسترش همکاری و استفاده بهینه از ظرفیت‌ها برای تغییر سبک زندگی و بهینه‌سازی مصرف انرژی با تکیه بر توسعه مشارکت زنان و بهره‌گیری از نقش ویژه آنان در مدیریت خانه و خانواده است.

زینب قیصری، مشاور وزیر نفت در امور زنان با اشاره به اینکه اجرای مفاد تفاهم‌­نامه در وزارت نفت به‌عهده مشاور وزیر در امور زنان و خانواده خواهد بود، ‌ گفت: یکی از مأموریت‌هایی که از طرف مقام عالی وزارت به امور زنان و خانواده محول شده، فعالیت به‌منظور فرهنگ‌سازی در حوزه بهینه‌سازی مصرف انرژی با محوریت خانواده است زیرا فرزندان و دیگر اعضای خانواده نحوه استفاده و شیوه‌های صحیح صرفه‌جویی و بهینه‌سازی را در بستر خانواده یاد می‌گیرند و در زندگی فردی و اجتماعی خود به‌کار می‌برند.

وی افزود: آگاهی زنان (با سهم ۴۹.۵ درصدی از کل جمعیت کشور) از مقدار مصرف و نحوه استفاده صحیح از وسایل خانگی و منابع انرژی در خانه و جلوگیری از اسراف و تبذیر اهمیتی بسزا دارد و به همین منظور کارگروهی با عنوان کارگروه انرژی و محیط زیست در این امور تشکیل شده است.

مشاور وزیر نفت در امور زنان این تفاهم‌نامه را گامی در مسیر گسترش و هم‌افزایی فعالیت­‌های کارگروه انرژی و محیط زیست دانست و بیان کرد: این تفاهم­‌نامه همسو با تحقق سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در حوزه اصلاح الگوی مصرف انرژی، به‌منظور گسترش همکاری و استفاده بهینه از ظرفیت‌ها برای تغییر سبک زندگی و بهینه‌سازی مصرف انرژی با تکیه بر توسعه مشارکت زنان و بهره‌گیری از نقش ویژه آنان در مدیریت خانه و خانواده امضا شد.
سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۱۴
کد مطلب: 33648
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *