۰

آلمان جایگزینی برای گاز روسیه ندارد

میز نفت - یک روزنامه آلمانی در گزارشی فاش کرد که تلاش‌های اولاف شولتز، صدراعظم آلمان برای به دست آوردن گاز کانادا به منظور کاهش اتکای اتحادیه اروپا به روسیه ناموفق بوده است.
آلمان و روسیه | میز نفت
آلمان و روسیه | میز نفت
به گزارش میز نفت ، روزنامه آلمانی دای‌زیت Die Zeit روز سه شنبه در گزارشی فاش کرد که تلاش‌های اولاف شولتز، صدراعظم آلمان برای به دست آوردن گاز کانادا به منظور کاهش اتکای اتحادیه اروپا به روسیه ناموفق بوده است.

شولتز روز دوشنبه با جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در مونترال دیدار کرد تا درباره ایده ارسال بخشی از گاز طبیعی فراوان این کشور از طریق اقیانوس اطلس به پایانه‌های آلمان مذاکره کند.

با این حال، بر اساس این گزارش، به نظر می رسد ترودو چنین ایده‌ای را مورد استقبال قرار نداده و آن را بعید دانسته است.

نخست وزیر کانادا در حالی که نقش گاز این کشور در کاهش کمبود انرژی اروپا را رد نکرد، اظهار داشت که هنوز یک پروژه تجاری مشخص برای ساخت پایانه صادرات گاز طبیعی مایع (LNG) در سنت جان کانادا یا هر جای دیگری وجود ندارد.

وی سپس تأکید کرد که گاز طبیعی باید از طریق خط لوله از میادین غرب کانادا به یک پایانه مایع سازی هنوز ساخته نشده در سواحل اقیانوس اطلس ارسال شود.

ترودو خاطرنشان کرد: با توجه به تعهد اروپا به انتقال سریع به انرژی پاک، این یک تعهد پرهزینه خواهد بود و ممکن است سرمایه گذاری محتاطانه‌ای نباشد.

 وی توضیح داد: به دلیل دوری از میادین گازی و به دلیل نیاز به انتقال آن گاز در فواصل طولانی قبل از مایع سازی، هرگز یک پروژه تجاری قوی وجود نداشته است.

وی افزود: در حال حاضر، بهترین (راه حل) ما ادامه کمک به بازار جهانی، جایگزینی گاز و حامل‌های انرژی که آلمان و اروپا می‌توانند از منابع دیگر پیدا کنند.


منبع : تسنیم
 
چهارشنبه ۲ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۶
کد مطلب: 33716
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *