۰

ذغال سنگ چالش جدید آلمان

میز نفت - در حالی که همین حالا آلمان با کمبود گاز مواجه است و پیش‌بینی می‌شود تا چند ماه دیگر و با آغاز سرما، شرایط در این کشور بدتر شود، حالا دسترسی این کشور به ذغال سنگ هم با یک چالش جدی مواجه شده است.
ذغال سنگ | میز نفت
ذغال سنگ | میز نفت
به گزارش میز نفت ، نیروگاه‌های حاشیه رودخانه راین در آلمان هشدار داده‌اند که به خاطر کاهش سطح آب این رودخانه و کاهش ظرفیت انتقال ذغال‌سنگ از آن ممکن است شاهد پایین آمدن میزان تولید برق در این کشور باشیم.

بر اساس این گزارش تعدادی از نیروگاه‌های ذغال‌سنگ‌سوز آلمان با اعلام هشدار طی هفته جاری گفته‌اند که با مشکل در تامین ذغال سنگ مواجه شده‌اند.

به عنوان مثال یکی از نیروگاه‌ها به نام تریانل گزارش داده که در روزهای پایانی هفته مجبور شده که تولید برق را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کاهش دهد.

سخنگوی این نیروگاه گفته که به خاطر خشکسالی و متعاقبا پایین آمدن سطح آب رودخانه راین، کشتی‌های باری مجبور هستند برای عبور از آب‌‌‌‌‌‌‌های کم‌عمق این رودخانه ذغال‌سنگ کمتری بارگیری کنند.

وی می‌گوید: شرایط فقط زمانی تغییر خواهد کرد که شاهد بارش باران باشیم.

در حالی آلمان با مشکل در تامین ذغال سنگ مواجه شده که دولت این کشور در تلاش است با هدف کاهش مصرف گاز در این کشور به خاطر کاهش قابل توجه صادرات گاز روسیه در پی تحریم‌های اتحادیه اروپا، تا آنجا که می‌تواند نیروگاه‌های ذغال سنگ سوز خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فعال کند.


منبع : فارس
 
دوشنبه ۱۴ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۲
کد مطلب: 33802
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *