تولید نفت اوپک افزایش یافت

21 شهريور 1401 ساعت 9:34

میز نفت - کل اعضای ائتلاف اوپک پلاس در ماه اوت ۴۲.۸۴ میلیون بشکه در روز نفت تولید کردند که ۲۶۰ هزار بشکه در روز نسبت‌به ماه ژوئیه افزایش داشت، اما ۳.۶۱ میلیون بشکه در روز کمتر از هدف تعیین‌شده بود.


به‌گزارش میز نفت ، افزایش تولید نفت لیبی به همراه رشد تولید در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، تولید نفت اوپک پلاس را در ماه اوت به بالاترین رقم از آوریل 2020 رسانده‌است.

بااین‌وجود، اوپک پلاس هنوز هم پائین‌تر از سهمیه‌های تعیین‌شده برای ماه اوت تولید کرده است. کاهش شدید تولید در قزاقستان و نیجریه، افزایش تولید سایر اعضا را خنثی کرده‌است. 13 عضو اوپک 29.56 میلیون بشکه در روز نفت در ماه اوت تولید کردند که 480 هزار بشکه در روز نسبت‌به ماه ژوییه افزایش داشت.

روسیه و 8 متحد آن در ائتلاف اوپک پلاس 220 هزار بشکه در روز کاهش تولید در ماه اوت داشتند و روی‌هم‌رفته 13.28 میلیون بشکه در روز تولید کردند.

کل اعضای ائتلاف اوپک پلاس در ماه اوت 42.84 میلیون بشکه در روز نفت تولید کردند که 260 هزار بشکه در روز نسبت‌به ماه ژوئیه افزایش داشت. این بیشترین حجم تولید نفت اوپک پلاس از آوریل 2020 است که طی دوره جنگ قیمت، 47.56 میلیون بشکه در روز تولید شده بود.

کاهش 100 هزار بشکه ای تولید روزانه اوپک پلاسغیر از ایران، لیبی و ونزوئلا که از قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس معاف شده‌اند، 19 کشور دیگر این ائتلاف 3.61 میلیون بشکه در روز کمتر از هدف تعیین‌شده تولید کرده‌اند.
غیر از روسیه که 9.77 میلیون بشکه در روز از ماه اوت تولید داشته، سایر اعضای اوپک پلاس تنها 440 هزار بشکه در روز از ماه فوریه تولید خود را بالا برده‌اند، درحالی‌که سهمیه تولید آن‌ها 2.96 میلیون بشکه در روز افزایش‌یافته است.
تنها عربستان و امارات ظرفیت افزایش بیشتر تولید را دارند اکثر تولیدکنندگان اوپک پلاس همین حالا با حداکثر ظرفیت تولید می‌کنند یا به‌خاطر مشکلات فنی، کمبود سرمایه‌گذاری یا ناآرامی‌های داخلی امکان افزایش بیشتر تولید را ندارند.

اوپک و متحدانش در آخرین اجلاس خود توافق کردند 100 هزار بشکه در روز به تولید خود در ماه اکتبر اضافه کنند.منبع : تسنیم
 


کد مطلب: 33865

آدرس مطلب: https://www.mizenaft.com/news/33865/تولید-نفت-اوپک-افزایش-یافت

ميز نفت
  https://www.mizenaft.com