۰

میدان مشترک فروزان به نفت رسید

میز نفت - مدیرعامل گروه پتروپارس از اتمام حفاری دومین چاه میدان نفتی مشترک فروزان با طول ۳۳۷۹ متری خبر داد.
میدان مشترک فروزان | میز نفت
میدان مشترک فروزان | میز نفت
به گزارش میز نفت ، سیدشمس الدین موسوی با اشاره به اینکه چاه شماره 03-12 حفاری و به تولید رسیده است، گفت: این عملیات با تلاش شبانه ‎روزی همکارانمان و با حمایت‌های مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به اتمام رسید و با توجه به شرایط بستر، 950 متر از طول 3379 متری آن به صورت افقی حفاری شده است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس ظرفیت اولیه چاه، روزانه 1000هزار بشکه نفت قابل برداشت خواهد بود، افزود: طی روز‌های گذشته جریان دهی از این حلقه چاه آغاز شده و تمیزکاری چاه نیز انجام شد.

موسوی با بیان اینکه پس از حفاری نخستین حلقه چاه در میدان نفتی فروزان در اردیبهشت ماه سال جاری، این دومین چاهی است که بر اساس تعهدات گروه پتروپارس به کارفرما تحویل می‌شود، گفت: تعهد ما برای حفاری در میدان نفتی فروزان 26 حلقه چاه است که تا پایان سال 1402 تحویل کارفرما خواهد شد و با برنامه ریزی و روندی که در پیش داریم تلاش خواهیم کرد که در موعد مقرر به تعهدات خود عمل کنیم.

مدیرعامل گروه پتروپارس با اشاره به این که در حوزه مهندسی، تامین کالا، خدمات فنی و اجرایی در این میدان از ظرفیت‌های ایرانی استفاده می‌شود، افزود: به لطف خدا، امکانات و توانمندی‌های داخلی، ما را از پیمانکاران خارجی بی نیاز کرده و به جز موارد بسیار محدود در تامین کالا، مابقی خدمات توسط شرکت‌های داخلی تامین و اجرا شده که این امر باعث افتخار و غرور ملی است.

میدان نفتی فروزان در 100 کیلومتری جنوب شرقی جزیره خارگ در خلیج فارس واقع شده و با میدان نفتی مرجان کشور عربستان مشترک است.منبع : تسنیم
دوشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۸
کد مطلب: 33868
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *