۰

سبقت عربستان از روسیه در صادرات نفت به هند

میز نفت - آمارهای رسمی عربستان نشان می‌دهد که این کشور در ماه اوت با پیش افتادن از روسیه در جایگاه دومین صادرکننده بزرگ نفت به هند بعد از عراق جای گرفته است.
عربستان و روسیه | میز نفت
عربستان و روسیه | میز نفت
به گزارش میز نفت ، آمارهای رسمی عربستان نشان می‌دهد که این کشور در ماه اوت با پیش افتادن از روسیه در جایگاه دومین صادرکننده بزرگ نفت به هند بعد از عراق جای گرفته است.

به گزارش «الشرق الاوسط»، آمارهای رسمی عربستان نشان می‌دهد که این کشور در ماه اوت روزانه 863 هزار و 950 بشکه نفت به هند صادر کرده که نشان‌دهنده افزایش 4.8 درصدی نسبت به ماه گذشته بوده است.

این در حالی است که صادرات روسیه به هند در این ماه 855 هزار و 950 بشکه در روز بوده که نسبت به ماه گذشته کاهش 2.4 درصدی را نشان می‌دهد.

پیش از این «هاردیپ سینگ پوری» وزیر نفت هند، گفت که اکثر نیازهای نفتی این کشور از کشورهای خاورمیانه و به طور خاص عربستان و عراق تأمین خواهد شد.

وی گفت که همکاری با کشورهای خاورمیانه در عرصه میان مدت افزایش خواهد یافت و افزود که هند در حال بررسی تمدید قرارداد طولانی خود برای خرید گاز از قطر تا سال 2028 و افزایش همکاری در عرصه سرمایه گذاری با امارات و نیز با شرکت آرامکو و ساخت پالایشگاه آرامکو در هند است.

سینگ پوری افزود که هند 5 میلیون بشکه نفت خریداری می کند که یک میلیون بشکه آن از عراق و 800 هزار تا یک میلیون بشکه آن از عربستان و یک میلیون بشکه آن از امارات تأمین می شود.


منبع : میدل ایست نیوز
جمعه ۲۵ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۶
کد مطلب: 33889
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *