۰

مذاکرات ایران با ازبکستان برای صادرات نفت

میز نفت - معاون امور بین الملل وزیر نفت از صادرات نفت به ازبکستان و توسعه صادرات نفتی ایران در آسیای مرکزی خبر داد.
ایران و ازبکستان | میز نفت
ایران و ازبکستان | میز نفت
به گزارش میز نفت ، احمد اسد زاده  افزود: در سفر اخیر که با حضور رئیس جمهور و وزیر نفت انجام شد و سفر قبلی که ما با یک هیاتی از وزارت نفت و برخی شرک‌های خصوصی نفتی گاز و پتروشیمی با ازبکستان داشتیم در مجموع پنج تفاهم نامه با ازبکستان امضاء و یک نقشه راه کلی برای همکاری‌ها با این کشور تنظیم شد.

وی با بیان اینکه پالایشگاه‌های ازبکستان با 50 درصد ظرفیت کار می‌کنند گفت: کشور ازبکستان دارای دو پالایشگاه عمده نفتی است که این پالایشگاه‌ها 230 هزار بشکه ظرفیت پالایشی دارند.

اسدزاده ادامه داد: در مذاکرات اخیری که با ازبکستان داشتیم مقرر شد برای احیاء و بازسازی این پالایشگاه ها، نفت ایران به پالایشگاه‌های این کشور صادر شود. 

وی در خصوص زمان اجرای تفاهمات گفت: درجلسه روسای جمهور مقرر شد در هفته آینده‌ای که نمایشگاه ایران پلاست در کشورمان برگزار می‌شود هیاتی از ازبکستان به ایران سفر کنند و در قالب چهار کار گروه، این موضوعات با جزئیات بیشتری دنبال شود که عبارتند از کارگروه بالادستی و پایین دستی، نیروی انسانی و کارگروه تجارت. مقرر شد از هفته آینده هیات ازبکستانی بیایند و فرآیند پیگیری این توافقات را دنبال کنیم.منبع : تسنیم
جمعه ۲۵ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۴
کد مطلب: 33891
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *