۰

قیمت نفت 87 دلار و 96 سنت شد

میز نفت - قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵۳ سنت معادل ۰.۶۰ درصد کاهش به ۸۷ دلار و ۹۶ سنت رسید.
قیمت نفت | میز نفت
قیمت نفت | میز نفت
به‌گزارش میز نفت ، قیمت نفت در روز جمعه کاهش یافت، اما اولین افزایش هفتگی خود را بعد از 5 هفته ثبت کرد. احتمال توافق اوپک پلاس برای کاهش تولید در اجلاس پنجم اکتبر باعث افزایش قیمت نفت طی هفته گذشته شد.

اما قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 53 سنت معادل 0.60 درصد کاهش به 87 دلار و 96 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 1 دلار و 74 سنت معادل 2.14 درصد کاهش 79 دلار و 49 سنت معامله می‌شود.

هر دوی این شاخص‌های نفتی بیش‌از 1 درصد طی هفته گذشته افزایش قیمت داشتند، اما خبر افزایش تولید اوپک در ماه سپتامبر به بالاترین رقم از 2020، باعث کاهش قیمت آنها شد.

باوجود این‌که قیمت دلار نسبت‌به رکورد 20 ساله‌ای که در اوایل هفته به آن رسیده بود پایین آمده، اما بازهم طی روز گذشته افزایش‌یافته است. بالا رفتن ارزش دلار قیمت نفت را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده و تقاضا برای آن را کاهش می‌دهد.

نگرانی درمورد رکود اقتصاد دنیا و دورنمای کاهش عرضه نفت باعث بی‌ثباتی قیمت نفت در بازار شده‌است.

احتمال کاهش 500 هزار تا 1 میلیون‌بشکه‌ای تولید اوپک پلاس در اجلاس پنجم اکتبر تا حدی از قیمت نفت حمایت کرده‌است. تحلیلگران انتظار دارند این ائتلاف با توجه به کاهش قیمت نفت به‌خاطر احتمال رکود اقتصاد دنیا و افزایش نرخ بهره بانک‌های مرکزی، تولید خود را پایین بیاورد.

نفت خام برنت و نفت آمریکا به‌ترتیب سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی را با 23 درصد و 25 درصد کاهش به پایان می‌رسانند.

منبع : تسنیم
 
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۹
کد مطلب: 33962
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *