۰

خواسته بزرگ قطر در فروش ال‌ان‌جی

میز نفت - وزیر انرژی قطر اعلام کرد کشورش قصد دارد از پروژه توسعه عظیم ظرفیت مایع سازی گاز طبیعی استفاده کرده و به بزرگترین فروشنده ال‌ان‌جی در جهان تبدیل شود.
ال‌ان‌جی | میز نفت
ال‌ان‌جی | میز نفت
به گزارش میز نفت ، سعد الکعبی که وزیر انرژی قطر و مدیرعامل شرکت دولتی قطر انرژی است، در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ گفت: تصور می‌کنم ما اگر بزرگترین فروشنده نباشیم، یکی از بزرگترین فروشنده‌ها خواهیم بود. این رویای ماست.

اگرچه قطر در میان بزرگترین تولیدکنندگان ال‌ان‌جی جهان قرار دارد اما معمولا این سوخت را به مشتریانی عرضه می‌کند که قراردادهای بلندمدت دارند و از نظر تاریخی، در معاملات زیادی مشارکت ندارد. این اقدام نشان می‌دهد چطور تولیدکنندگان ال‌ان‌جی با افزایش تقاضا برای این سوخت و نوسان قیمت در بازار نقدی، به توسعه فعالیتهای معاملاتی سودمند، علاقه مند شده اند.

سعد الکعبی گفت: ما می‌بینیم که حجم زیادی در بعضی از بازارها معامله می‌شود و تصور می‌کنیم ما هم می‌توانیم این کار را خیلی خوب انجام دهیم.

الکعبی انتظار دارد میز معاملات قطر انرژی با توسعه ظرفیت صادراتش در قطر، آغاز پروژه جدید در آمریکا و افزایش ناوگان کشتیهایش، تقویت شود.

قطر قصد دارد ظرفیت تولید ال‌ان‌جی را تا پایان دهه جاری بیش از ۶۰ درصد افزایش داده و به ۱۲۶ میلیون تن برساند. این کشور با توسعه پروژه "نورت فیلد ایست" که قرار است تولید را در سال ۲۰۲۶ آغاز کند و "نورت فیلد ساوت" که در سال ۲۰۲۷ برای صادرات آماده خواهد بود، به این مقصود دست پیدا کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، قطر در پایانه صادراتی گلدن پاس در تگزاس که قرار است فعالیتش را در سال ۲۰۲۴ آغاز کند، سهم دارد. قطر انرژی اوایل ماه جاری اعلام کرد بازوی معاملاتی این شرکت ۷۰ درصد از این پروژه ال‌ان‌جی را دریافت، حمل و تجارت خواهد کرد.منبع : ایسنا
 
دوشنبه ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۵
کد مطلب: 34207
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *