۰

بحران در صنعت نفت آمریکا

میز نفت - مدیرعامل یکی از شرکت‌های نفتی آمریکا اعلام کرد بحران در صنعت نفت این کشور بسیار جدی‌تر از پیش‌بینی‌های متداول است.
صنعت نفت آمریکا | میز نفت
صنعت نفت آمریکا | میز نفت
به گزارش میز نفت ، عذرا یعقوب، مدیرعامل شرکت EOG ریسورسز، به کارشناسان گفت که مشکل در تولید نفت آمریکا، بسیار بدتر از چیزی است که پیش‌بینی می‌شود.

وی تأکید کرد: نرخ افزایش تولید نفت در آمریکا در سال 2023 هم پایین خواهد بود و فقط برخی شرکت‌ها ظرفیت تولید نفت دارند؛ چراکه در سایه شیوع کرونا، شرکت‌های نفتی رویکردی به مراتب محتاطانه‌تر را در سرمایه‌گذاری‌های خود اتخاذ کرده‌اند.

یعقوب افزود: من فکر می‌کنم که پس از پشت سر گذاشتن کرونا ما شاهد یک انفعال در صنعت نفت آمریکا هستیم. شرکت‌های کمی در این حوزه باقی مانده‌اند که ظرفیت، مقیاس، سرمایه و توانمندی ادامه کار در حوزه حفاری و تولید را دارند.

مدیرعامل شرکت EOG ریسورسز، افزود: اکثر این شرکت‌ها هم البته در حوزه حفاری و سرمایه‌گذاری رویکردی به مراتب‌‌‌‌‌‌‌منظم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر و محدودتر نسبت به قبل از کرونا اتخاذ کرده‌‌‌‌‌‌‌‌اند.وی می‌گوید: این اوضاع به این زودی‌ها پایان نمی‌یابد.

به گفته وی اگر قرار باشد صادقانه صحبت کنیم، بسیاری از مشکلات در سال 2023 هم پابرجا هستند. البته شرکت EOG رویکردی نسبتا بدبینانه را نسبت به آینده دارد.ارس


منبع : فارس
 
يکشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۱
کد مطلب: 34252
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *