۰

افزایش جزئی قیمت نفت

میز نفت - قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۹ سنت معادل ۰.۳۰ درصد افزایش به ۹۶ دلار و ۲۸ سنت رسید.
قیمت نفت | میز نفت
قیمت نفت | میز نفت
به‌گزارش میز نفت ، برداشته شدن برخی محدودیت‌های کرونایی در چین امید به بهبود فعالیت اقتصادی و تقاضا برای سوخت در بزرگ‌ترین واردکننده نفت خام دنیا را افزایش داده و باعث بالا رفتن قیمت نفت شده است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 29 سنت معادل 0.30 درصد افزایش به 96 دلار و 28 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 23 سنت معادل 0.26 درصد افزایش 89 دلار 19 سنت معامله می‌شود.

قیمت کالاها در روز جمعه پس‌از اطلاعیه کمیسیون بهداشت ملی چین در مورد تغییر برخی اقدامات پیشگیرانه و کنترلی کووید 19 افزایش یافت، اما موارد ابتلا به این بیماری در چین طی 2 روز بعد از آن بالا رفت.

زمان قرنطینه‌های کرونایی در چین برای افرادی که در تماس مستقیم با فرد مبتلا بوده‌اند و همچنین برای مسافران ورودی تا دو روز کاهش یافته‌است. به‌علاوه جریمه خطوط هوایی که مسافران مبتلا را وارد می‌کنند لغو شده‌است. تحلیلگران عقیده دارند با وجود این‌که این اقدامات در جهت درست صورت‌گرفته اما باید محدودیت‌های بیشتری برداشته شوند تا به رشد فعالیت‌های اقتصادی کمک شود‌.

تقاضای چین برای واردات نفت از عربستان به‌عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده نفت دنیا همچنان پایین است.

از طرف دیگر جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا در روز جمعه گفت هند می‌تواند هرچقدر می‌خواهد نفت روسیه را با قیمتی بالاتر از مکانیسم سقف قیمت گروه 7 وارد کند، اما مشمول خدمات بیمه و کشتیرانی و خدمات مالی غربی نخواهد شد.بالا رفتن ارزش دلار هم مانع افزایش بیش‌ازحد قیمت نفت شده‌است.

جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا و همتای چینی او امروز برای اولین‌بار پس‌از به قدرت رسیدن بایدن و در آستانه اجلاس گروه 20 در اندونزی دیدار می‌کنند.منبع : تسنیم
 
دوشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۷
کد مطلب: 34304
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *