۰

هشدار گازی وزیر انرژی فرانسه

میز نفت - وزیر انرژی فرانسه طی اظهاراتی هشدار داد که این کشور در خطر از دست دادن برخی از بازارهای خود می‌باشد و ممکن است هرگز آنها را به دلیل افزایش قیمت گاز که شرایط بدی برای تولید در اروپا ایجاد کرده است، پس نگیرد.
گاز فرانسه | میز نفت
گاز فرانسه | میز نفت
به گزارش میز نفت ، اگنس پانیر روناچر، وزیر انرژی فرانسه طی اظهاراتی در روز پنجشنبه هشدار داد که این کشور در خطر از دست دادن برخی از بازارهای خود می‌باشد و ممکن است هرگز آنها را به دلیل افزایش قیمت گاز که شرایط بدی برای تولید در اروپا ایجاد کرده است، پس نگیرد.

وی در نشست اضطراری وزرای انرژی اتحادیه اروپا که برای تصمیم گیری در مورد چگونگی کاهش قیمت انرژی تشکیل جلسه داده بودند، از پیشنهاد کمیسیون اروپا برای محدود کردن قیمت گاز انتقاد و تأکید کرد که این اقدام تأثیر کمی بر افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها خواهد داشت.

پانیر روناچر گفت: این (ایجاد سقف قیمت) ممکن است مفید باشد، اما یک اصلاح ساختاری نیست و پاسخی به افزایش قیمت گاز نیست که تولید اتحادیه اروپا با آن مواجه است و اقتصاد ما را در معرض خطر قرار داده است.

این مقام تاکید کرد که قیمت فعلی گاز که 5 تا 10 برابر بیشتر از دو سال پیش است، تولید صنعتی فرانسه را کاهش می دهد. وی خواستار "راه حل ساختاری" برای محافظت از اقتصاد این کشور شد.

پانیر روناچر در ادامه گفت که محدودیت قیمت پیشنهادی فقط در موارد اضطراری هزینه ها را مهار می کند در حالی که در دراز مدت ممکن است بازار را مختل کند.

وی همچنین خواستار اجرای اقداماتی برای جلوگیری از وضعیتی شد که فرانسه در آن بخشی از بازارهای خود را از دست خواهد داد.

بر اساس این گزارش، طرح کمیسیون اروپا برای اعمال سقف قیمت گاز انتقادات گسترده‌ای را برانگیخته است، به طوری که برخی کشورها استدلال می‌کنند که این ابتکار فاقد "پادمان‌های کافی" است، در حالی که برخی دیگر، مانند ترزا ریبرا، وزیر انرژی اسپانیا، آن را "مسخره" می‌خوانند.

این کمیسیون در طرح خود پیشنهاد کرده است زمانی که قیمت گاز در بورس TTF که معیار قیمت گاز در اروپاست، به 275 یورو در هر مگاوات ساعت رسید و قیمت ها 58 یورو (59.53 دلار) بالاتر از قیمت مرجع LNG برای ده روز معاملاتی متوالی باشد، سقفی برای آن در نظر گرفته شود. برای اعمال این سقف باید هر دو شرط وجود داشته باشد.منبع : تسنیم
شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۷
کد مطلب: 34396
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *